חמישה יתרונות לעבודה מהבית בגיל השלישי

עבודה מהבית

יציאה לגמלאות היא בדרך כלל אירוע משמח, אולם גמלאים רבים בני הגיל השלישי מגלים כי למרות שהפרישו כספים לפנסיה לאורך כל הקריירה המקצועית שלהם, הם עדיין זקוקים למקור פרנסה כדי להמשיך וליהנות מרמת החיים אליה התרגלו. עבודה מהבית מאפשרת לבני הגיל השלישי להישאר במעגל התעסוקה, בלי לוותר על זמן פנוי, עצמאות, חופש ויתרונות רבים נוספים של היציאה לגמלאות. עבור מי שמתלבט, אספנו את חמשת היתרונות הבולטים ביותר לעבודה מהבית בגיל השלישי.

 הכנסה

גמלאים רבים שחסכו לפנסיה במשך כל שנות העבודה שלהם, מוצאים את עצמם עם היציאה לגמלאות מול שוקת שבורה. בעקבות העלייה בתוחלת החיים והשינויים בכלכלה העולמית, הסכומים שהם חסכו לפנסיה לא יאפשרו להם לפרוש בכבוד ויקשו עליהם לממש את התוכניות שעשו. עבודה מהבית מאפשרת לבני הגיל השלישי לייצר תוספת הכנסה ולשמור על רמת החיים שלהם.

המשכיות

זה שעובד הגיע לגיל הפרישה ויצא לפנסיה, לא אומר שהוא יכול או רוצה להפסיק לעבוד. ברוב המקרים המצב הוא הפוך ואנשי מקצוע רבים מעוניינים להמשיך ולעבוד. עבודה מהבית תעניק לפורשים הזדמנות להמשיך לעסוק במקצוע שלהם באופן עצמאי ובמקרים אחרים לפתח קריירה חדשה, ולצאת לפנסיה בלי להפסיק לעבוד.

עצמאות

אחד היתרונות הגדולים של הפרישה לגמלאות, הוא שמיום הפרישה, אין יותר בוסים על הראש. גם למי שעובד מהבית אין בוס על הראש. עבודה מהבית בגיל השלישי מאפשרת עצמאות מלאה. העובד הוא המנהל של עצמו והוא מחליט מתי לשבת לעבוד, מתי לצאת לטייל או מתי לנסוע לבקר את הנכדים.

פנאי

עבור מי שפרש לאחר עשרות שנים של עבודה כשכיר, הפרישה לגמלאות נראית כמו מאגר בלתי נדלה של שעות פנאי שאפשר להקדיש למשפחה או לתחביבים. העבודה מהבית, מאפשרת שליטה מלאה בשעות העבודה ובשעות הפנאי. גמלאי שחלם כל השנים לצאת לדוג אחרי הפרישה יוכל לעשות זאת, במקביל לעבודה מכניסה ומשתלמת.

עניין

גמלאים רבים, חשים ריקנות לאחר הפרישה. המעבר ממעמד של עובד חיוני למעמד של פנסיונר הוא לא תמיד קל ונעים. גמלאי שימצא עבודה מספקת, מעניינת ומכניסה מהבית יוכל להרגיש שהוא חלק בלתי נפרד ממעגל העבודה, להתמודד עם אתגרים ולפתור בעיות, ממש כמו בעבודה הקודמת. רק שהפעם, הוא הבוס.

 

 

 

 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.