איך לבחור עבודה מהבית בגיל השלישי

עבודה מהבית

לאחר הפרישה מהעובדה, מוצאים את עצמם גמלאים רבים במצב לא פשוט. אחרי שנים בהן העבודה הייתה חלק בלתי נפרד מהדרך בו ראתה אותם החברה, הם נאלצים להתרגל ליחס שונה. בנוסף, גמלאים רבים מגלים כי למרות שחסכו כל חייהם כספים שהיו אמורים לאפשר להם לפרוש בנחת, סכומים אלה אינם מספיקים כדי לממן את רמת החיים שאליה הורגלו, או שעליה חלמו. חזרה אל שוק העבודה בגיל השלישי אפשרית, אך כרוכה בלא מעט מאמצים. וחוץ מזה, אחרי שנים של עבודה מחייבת אחת, מי רוצה לחזור ולהתחייב לתקופה נוספת. העבודה מהבית היא ללא ספק הפתרון לחלק מבעיות אלה. מעבר לתוספת ההכנסה, היא יכולה להעניק לגמלאי תחושת ערך וסיפוק. שוק העבודה מהבית, מציע לא מעט משרות לגמלאים, איך תבחר את העבודה המתאימה  לך?

בחירת תחום העיסוק – לפני תחילת החיפושים, כדאי שתחליט באיזה תחום ברצונך לעסוק. מומלץ לחפש את המטבע מתחת לפנס. בחירת תחום שאתה מכיר היטב או תחום שעבדת בו בעבר, תקל עליך למצוא עבודה מהבית, תאפשר לך לעשות את העבודה טוב יותר מהבית ותחסוך זמן לימוד והכשרה

 הגדרת שעות העבודה – כמות הזמן שתוכל להשקיע בעבודה מהבית מדי יום, היא בשליטתך. אתה יכול להמשיך ולעבוד ימים שלמים וייתכן שיותר יתאים לך לעבוד מהבית רק כמה שעות ביום. להגדרה זו יהיו מן הסתם גם השלכות כלכליות שתרצה לקחת בחשבון. את הגדרת שעות העבודה כדי לעשות במקביל להגדרת השעות שאותן תרצה לבלות עם המשפחה.

 כמה אתה יכול להרוויח – עם כל הכבוד לחיזוק תחושת הערך והסיפוק וליתרונות הנוספים הכרוכים בעבודה בגיל השלישי, אל תשכח שאתה כאן בשביל כסף. עליך לבחור בקפדנות תחום עיסוק שישתלם לך, אבל שלא יגזול ממך יותר מדי זמן ויאפשר לך ליהנות מהזמן הפנוי. אחרי הכול זו הפנסיה שלך.

 כמה מיסים תשלם – לפני שאתה מתחיל לעבוד מהבית, כדאי שתברר כמה שעות באפשרותך לעבוד בלי לעבור מדרגת מס, האם ההכנסה הנוספת שלך תפגע בתגמולים המגיעים לך מביטוח לאומי והאם באפשרותך להמשיך להפקיד לקרנות וחסכונות. בנושאים הללו מומלץ להתייעץ עם יועץ מס.

 מה התוכניות שלך לפנסיה – חשבת לטייל מסביב לעולם, להתחיל ללמוד משהו שתמיד חלמת עליו, או רק לבלות יותר זמן עם המשפחה. בתכנון נכון ומחשבה קדימה עבודה מהבית תוכל להשתלב עם רוב התוכניות שלך, אולי חוץ מהטיול ההוא מסביב לעולם.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.