איך תשלב בין עבודה מהבית לחיי סטודנט

 איך תשלב בין עבודה מהבית לחיי סטודנט

חיי הסטודנט הם כידוע לא מאוד קלים. מעבר לעבודות ולמבחנים, יש גם את העניין הפעוט הזה של הפרנסה. סטודנטים רבים צריכים לשלם שכר לימוד ושכר דירה ולצאת לבלות מפעם לפעם, ואפילו עם ההורים עוזרים זה לא תמיד מספיק. אחד היתרונות הגדולים של העבודה מהבית עבור סטודנטים הוא הגמישות. בשביל עבודה מהבית לא צריך לצאת מהבית וברוב המקרים אפשר לעשות אותה בשעות פנוית מלימודים. שילוב עבודה מהבית בלימודים יכול אמנם להיות מעט מורכב, אבל נסו להשוות אותו לשילוב בין עבודה בשליחויות על ווספה לבין לימודים. מה נראה יותר מסובך?. כדי לעזור לכם, לעשות את השילוב פשוט אפילו יותר, אספנו מספר עצות חיוניות לסטודנטים שרוצים לעבוד מהבית.

תכננו מראש – הזמן שתצטרכו להקדיש ללימודים הוא נתון שיתברר לכם בתחילתה של כל שנה. תכננו את העבודה כך שהיא תוכל להשתלב בחיי היום יום שלכם, לאורך כל שנת הלימודים. הרי לא תרצו לקחת על עצמכם פרויקטים גדולים בתקופת הבחינות . בחופשות לעמת זאת, תוכלו להשקיע מעט יותר. עם כל הכבוד לעבודה מהבית, מומלץ שבזמן התכנון תתנו עדיפות ללימודים. בשבילם אתם סטודנטים לא?

קבעו זמני עבודה – את העבודה אתם אולי עושים מהבית אבל אל תשכחו שזו עבודה. מישהו בסופו של תהליך ישלם לכם וכדאי שהעבודה תהיה איכותית ותוגש בזמן שנקבע. כאן לא תקבלו דחיות ולא מועדי ב’. כדי שתוכלו לעמוד במשימות שלכם כראוי, קבעו במדויק את הזמנים שאתם מתכוונים להקדיש לעבודה. ייתכן שזה ידרוש מכם לוותר על מסיבות ובילויים, אבל בסופו של דבר זה ישתלם.

הפרידו בין לימודים ועבודה – בהנחה ששולחן העבודה שלכם הוא גם שולחן הלימודים והמחשב המשמש אתכם לעבודה הוא אותו מחשב שמשמש ללימודים, יכול להיות שאתם בבעיה. ייתכן מצב שבו באמצע כתיבת עבודה אקדמית, תפתחו במקרה את תיבת המייל ותמצאו בה הודעה מהמעסיק שדורשת טיפול מיידי. העבודה האקדמית תיזנח מן הסתם  לטובת העבודה שמכניסה לכם כסף והנה, הלך לו יום הלימודים. על מנת למנוע מקרים כאלה ומקרים הפוכים בהם עניינים אקדמיים פוגעים באיכות העבודה, מומלץ שתיצרו חיץ מוחלט, חומה סינית בין הלימודים לבין העבודה ותקדישו לכל עיסוק את מלוא תשומת הלב.