העסק זקוק לעזרה? קח פרילנסר!

עבודה מהבית

הביטוי פרילנסר, הופיע לראשונה בספרו של סר וולטר סקוט ‘אייבנהו’, שיצא לאור בשנת 1820. הוא שימש את המחבר  כדי לתאר לוחם שאינו שייך לצבא מסודר ואינו פועל בשירותו  של אדון כזה או אחר. מאוחר יותר הפך הביטוי משם עצם לשם תואר, ונועד לתיאור אנשי מקצוע שאינם מועסקים על ידי מעסיק בודד, אלא נותנים את שירותיהם על פי הזמנה.

בימי הביניים, היו הפרילנסרים מגיעים לשדה הקרב רכובים על סוס, כשבידיהם חרבות או רמחים. כיום, הם יגיעו ברוב המקרים, באמצעות האינטרנט, חמושים בידע, בכישרון ובצורך להתפרנס. לא משנה כמה מורכב הפרויקט, או מהן מגבלות התקציב. בכמה לחיצות עכבר, תוכל למצוא איש מקצוע שישמח לעשות את העבודה. לך נשאר רק לבחור את הפרילנסר שמתאים לך.

הלוחות והאתרים המיועדים לקישור בין פרילנסרים למעסיקים, מאפשרים לך למצוא שפע של מקצוענים במגוון תחומים. כל מי שמסוגל לעשות את העבודה שלו מול מחשב, נמצא שם, החל מאשפי תוכנה, דרך מעצבים, כותבים, מתרגמים ואנשי שיווק, וכלה ביועצים. בחלק גדול מהמקרים יופיעו לצד פרטי הפרילנסר והשירותים אותם הוא מציע, גם הערכות וחוות דעת של לקוחות על הביצועים שלו בעבר.

זקוק למומחה שיערוך עבורך מחקר, ישיג לקוחות חדשים, ייצור מסע פרסום, או ישפר את מיקום האתר שלך במנועי חיפוש? אין בעיה. אין סוף פרילנסרים מחכים לפנייה ממך. הם יעצבו עבורך לוגו, חוברת שיווקית, סרטון אנימציה, או מצגת. הם יתרגמו ויערכו מסמכים, יכתבו מדריך למשתמש עבור המוצר שלך ואפילו יכתבו בשבילך את הספר שתמיד רצית לכתוב אבל עוד לא הספקת. פרילנסרים מומחים יפתרו עבורך בעיות בתחומי המשפט, הנהלת החשבונות, הנדסה או משאבי אנוש. לא משנה מהו סוג העבודה הדרוש שלך, אתה יכול להיות בטוח שאיפשהו בארץ או בעולם יש מישהו שישמח לעשות אותה.

כמו את הספרים באמאזון, גם את הפרילנסרים תוכל לבחור על פי דירוג ועל פי חוות דעת כתובה של מעסיקים קודמים. כמו הספרים באמאזון יש פרילנסרים טובים יותר וטובים פחות. לכולנו ברור שמה שיקבע, בסופו של דבר הוא המחיר שתשלם.

האם העסקת פרילנסר היא תרופת לכל הצרות של העסק? ברור שלא. האם אתה צריך לבחור אותם בזהירות ובקפדנות? ברור שכן. האם פרילנסר יכול להביא יותר הצלחות לעסק שלך? ללא ספק.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.