עלייתה העולמית של העבודה מהבית. חלק א’

עבודה מהבית

איך אתם מתחילים יום העבודה שלכם? בהנחה שעדיין יש לכם עבודה. כמה זמן אתם תקועים בפקקים? חצי שעה, שעה? אולי אפילו יותר? אתם נוסעים למשרד באוטובוסים שאף פעם לא מגיעים בזמן? או ברכבת, דחוסים בין צ’ימדן של טירון בגולני, למזוודות של משפחה בדרך לנתב”ג? אם אתם נוהגים ברכב, אתם בטח חולמים איך יום אחד תגיעו לעבודה באופניים. אם אתם רוכבים על אופניים, להגיע לעבודה ברגל נראה לכם אולי כמו פתרון מעולה, ואם אתם הולכים למשרד, אתם מתפללים מן הסתם בדרך, להמצאתה של נעל חסינה למה שהכלבים משאירים אחריהם. איך אתם מגיעים לעבודה? מתוחים?, מותשים?, מפורקים?, עם מחשבות על התאבדות? עם מחשבות על רצח?. או שאולי כל התשובות נכונות?

ואחרי שכבר התיישבתם, איך נראות שמונה או תשע או שתיים עשרה השעות הבאות שלכם? הניאונים עושים לכם כאב ראש? הטלפונים מחוררים לכם את האוזניים? העיצוב מדכא אתכם? הפטפוטים מסביב מפריעים לכם להתרכז?. וכשאתם מגיעים סוף סוף הביתה? אתם כועסים על עצמכם כי לא הספקתם לעשות את כל מה שהייתם צריכים?, או אולי סופרים בחרדה את השעות החופשיות שנשארו לכם לפני שתחזרו למשרד, ואת הימים שנותרו לכם לעבוד עד סוף השבוע? העבודה היא סיוט לא?. לפחות העבודה במשרד. החדשות הטובות הן שזה לא חייב להיות כך. מיליוני עובדים ברחבי העולם, מהם גם לא מעט ישראלים, כבר עושים את העבודה שלהם מהבית.

אירופה עוברת לעבודה מהבית

‘אני לא יכולה להשתחרר מההרגשה שהנכדים שלנו יסתכלו עלינו יום אחד ויגידו לעצמם:

על מה הם חשבו לכל הרוחות, אמרה ג’יין ברוקס, בראיון למגזין בריטי. ג’יין, מנהלת פיתוח בחברה שמקדמת את תחום העבודה מהבית, חיה ועובדת בקרוואן  ומחלקת את הזמן שלה בין ספרד לבריטניה. אתם יכולים לקרוא לזה עבודה מהבית, עבודה מרחוק, או עבודת פרילאנס. כך או אחרת, התחום הזה לא מפסיק לגדול, להתפתח ולדחוק בעקביות את הרגלי העבודה המסורתיים. אלה שמעורבים בהם גם משרדים ושעוני נוכחות. בנקים, מוקדים טלפוניים, בתי תוכנה, מועצות מקומיות, חברות ייעוץ, משרדי יחסי ציבור, ועסקים רבים נוספים מעסיקים כיום לא מעט אנשים שבכלל לא טורחים להגיע למשרד. את כל העבודה הם עושים מהבית.

אחד מתאגידי התקשורת הבריטיים הגדולים, החל להעסיק עובדים מהבית עוד בשנות התשעים של האלף הקודם והוא נחשב לאחת החברות החלוציות בתחום. בשנת 2010 לא פחות משישים וחמישה אלף עובדים בחברה, נהנו מהאפשרות לחלק את זמן העבודה בין המשרד לבית. עשרת אלפים מהם לא זוכים בכלל לראות את המשרדים מבפנים. אם השיטה הזו עובדת בשביל ארגוני ענק, היא ודאי יכולה להיות יעילה גם עבור עסקים וארגונים קטנים יותר. העסקים בבריטניה כבר הפנימו את המגמה ולמרות שגם הם עדיין רחוקים מאוד מחזון המשרדים הריקים מעובדים, הנתונים מהשנים האחרונות מעידים על כך שמדובר במגמה ההולכת וצוברת תאוצה.

מאות אלפי עובדים לא טועים

691,000 זהו מספר העובדים מהבית בבריטניה, על פי נתונים שנאספו על ידי  משרד העבודה הבריטי באביב של שנת  2009. מדהים לא?. ושיהיה ברור, הסקר כלל רק את מי שמשתמש לצורך העבודה שלו מהבית במחשב וטלפון. נתון מעניין נוסף, מסקר שנערך בשנת 2008 הוא אחוז העסקים בבריטניה, המעסיקים עובדים מהבית: – 46%. כן, קרוב מאוד לחצי מהעסקים בבריטניה העסיקו באותה שנה עובדים מהבית, לעומת אחד עשר אחוזים, רק ארבע שנים קודם, ואם זו לא מגמה, יהיה לנו מאוד קשה להגדיר מה כן.

עיתונאית המסקרת את תחום העבודה מהבית, עבור מספר אתרי אינטרנט גדולים, מספרת על המגוון העצום של העבודות אותן ניתן לעשות מהבית. מהנהלת חשבונות עד טלמרקטינג. דרך ניהול פיננסי, תרגום, הזנת נתונים, עיצוב גראפי, איור, ביטוח, רכש מדיה, כתיבה, מחקר, מכירות, השקעות, בניית אתרים ועריכה. ‘בעצם, כל עבודה שאפשר לעשות במשרד בעזרת מחשב, אפשר לעשות גם מהבית’, היא אומרת. ‘קחו לדוגמא אחיות בבית חולים’, מוסיף אחד העמיתים שלה, ‘נכון שהן צריכות להיות במחלקות כדי לטפל בחולים שלהן, אבל את עבודת הניירת אין כל מניעה שהן יעשו מהבית’.

יותר יעיל לעבוד מהבית

מסתבר שהעובדים מהבית לא רק חוסכים מקום, הם גם מעלים את היעילות. מנהלי כוח אדם בתאגידים אירופאים טוענים כי התפוקה של העובדים מהבית גבוהה בעשרים אחוזים מזו של העובדים במשרדי החברה. ‘זה עובד ממש נפלא מבינתנו’, אומרת מנהלת משאבי האנוש של אחת החברות, שגם היא מחלקת את שבוע העבודה שלה בין המשרדים לבין עבודה מהבית. ‘אנחנו נהנים מעבודה יעילה, מהפחתה בימי מחלה, ומביצועים טובים יותר’. לדבריה, בחברות רבות שנציגיהן מגיעים אליה לצורך התייעצויות בנושא, הנתונים דומים מאוד.

מחקרים שנערכו בארצות הברית הראו כי חברות וארגונים שהמוקדנים שלהם עובדים מהבית ולא יושבים יחד במוקד, שיפרו את היעילות שלהם בשלושים עד ארבעים אחוז. אחד ממובילי מגמת העבודה מהבית בבריטניה, מעריך שהסיבה העיקרית לכך היא התחבורה. או יותר נכון, חוסר התחבורה. ‘גילינו שאת הזמן שהעובדים מהבית הפסיקו לבזבז על נסיעות אל משרד וממנו, הם השקיעו חזרה בעבודה שאותה אנחנו משלמים להם כד לעשות’.

חיסכון של 277 מיליון דולר

הוא יודע בדיוק על מה הוא מדבר. הוא עובד מהבית כבר יותר משלושים שנה, מהרגע שבו הנסיעות ברכבת התחתית של לונדון חמישה ימים בשבוע,  הפכו בלתי נסבלות עבורו.

‘היו לי שתי ילדות קטנות שבקושי ראיתי’, נזכר המומחה, ‘וחשבתי לעצמי שזה מגוחך, אז סגרתי את המשרד והתחלתי לעבוד מהבית. הוא נשבר לתקופה קצרה, שבה אולץ על ידי מעסיק לעבוד שלושה חודשים במשרדים, שבלב לונדון. אין לו יותר מדי זיכרונות טובים מהימים ההם. ‘זה היה בחורף, חטפתי שפעת ובאופן כללי הנסיעות הללו רק עשו לי חשק למות’, הוא מספר.

עבור המעסיקים יש עוד כמה יתרונות לעבודה מהבית. לחברות שמעסיקות עובדים מהבית יותר קל למשוך עובדים חדשים ומה שבאמת מפתיע, יותר קל לשמור על העובדים הקיימים. תשעים ושבעה אחוזים מהנשים שיצאו לחופשת לידה מחברה בריטית גדולה, המעסיקה לא מעט עובדים מהבית, חזרו לעבודה בסיום החופשה, קרוב לפי שניים מהממוצע הלאומי הבריטי. בחברה מעריכים את החיסכון כתוצאה מחזרתן של העובדות לאחר חופשת הלידה בחמישה עד שישה מיליון פאונד בשנה. כסף קטן מול החיסכון אליו הגיעה חברת מחשבים אמריקאית בשנת 2009 כתוצאה מהמעבר לעבודה מהבית. חיסכון הנאמד ב-  277 מיליון דולר.

שוויון תעסוקתי ואוויר נקי

העבודה מהבית, כך מסתבר תורמת לא מעט גם לחברה. היא מאפשרת העסקה בכבוד

של אנשים במגוון גילאים ורקעים  ומאפשרת העסקה של עובדים מוגבלים בתנועה, שקשיי התחבורה מנעו מהם עד היום למצוא עבודה מסודרת. בנוסף, כשיותר אנשים עובדים מהבית, פחות אנשים נוסעים לעבודה ולכן פליטת גזי החממה מצטמצמת. במחוז קיימברידג’, הביא הגדלת מספר של העובדים מהבית לצמצום שנתי של שמונה מיליון מייל, מתוך המרחק המצטבר של הנסיעות על כבישי המחוז. שר התחבורה הבריטי פנה לציבור לפני מספר שנים והודיע כי אם עסקים יאפשרו לעובדים שלהם לעבוד מהבית רק יום אחד מתוך עשרה ימי עבודה, תהיה לכך השפעה אדירה על עומסי התחבורה.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.