האם לעבוד מהבית בסופי שבוע?

עבודה מהבית

אחד היתרונות הגדולים ביותר של העבודה מהבית, הוא האפשרות לעבוד בשעות גמישות. יחד עם זה, גם לעובדים מהבית חשוב להקפיד על עבודה בשעות המקובלות, למקרים שבהם לקוחות, ספקים או שותפים עסקיים ירצו להשיג אותם במהלך יום העבודה. אולם יותר ויותר אנשים העובדים מהבית, מתחילים לעבוד גם בסופי השבוע מתוך בחירה.

תיאורטית נראה כי יתרונות העבודה מהבית בסופי השבוע עולים על החסרונות, אולם השאלה האמיתית נותרה בעינה: האם עבודה בסופי שבוע היא רעיון טוב, או שמא היא פוגעת באיכות העבודה?

דבר ההגנה: יתרונות העבודה מהבית בסופי שבוע

עבור אחדים מהעובדים מהבית, עבודה בסופי השבוע היא חיונית. הם פשוט לא הספיקו לעמוד במשימות שלקחו על עצמם  במהלך השבוע. במצב כזה יכול להיתקל גם מי שעובד במשרד. עבור עובדים רבים מהבית, לעבודה בסוף השבוע יש מספר יתרונות.

ימי עבודה קצרים. מי שעובד ארבעים שעות בשבוע ומחלק את שבוע העבודה שלו לשבעה ימים, במקום לחמישה, יוכל לעבוד רק שש שעות ביום ולהקדיש את הזמן שנותר למשפחה או לתחביבים.

יותר תפוקה. עובד שאינו מחויב לשמונה או תשע שעות עבודה ביום, הוא מן הסתם עובד אפקטיבי יותר. ימי עבודה ארוכים יכולים הרי להיות שוחקים, במיוחד אם יש הרגשה שהם אינם נגמרים.

הזמן הכי טוב של השבוע. השקט של סופי השבוע מאפשר לרבים מהעובדים מהבית, להיות יעילים יותר בעבודתם.

דבר התביעה: חסרונות העבודה מהבית בסופי שבוע

לרוע המזל, עבור לא מעט אנשים העובדים מהבית, עבודה בסופי שבוע היא רק אוסף של חסרונות:

פחות בילויים עם חברים – מי שעובד בסוף השבוע מהבית, יכול לשכוח מיציאה לבילויים לא מתוכננים עם חברים או משפחה.

קשיים בעמידה בלוחות זמנים – עובדים שידוע להם שהם יכולים לדחות את העבודה לסוף השבוע, נוטים לא לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו להם.

שגרת עבודה רופפת– בעבודה, שגרה זה לא תמיד רע. למי שמשאיר עבודה לסוף השבוע, קשה בדרך כלל לשמור על השגרה ולהישאר מאורגן בעבודתו.

גזר הדין

כמו בכל דיון מהסוג הזה, גם כאן התשובה אינה חד משמעית. כל מי שחושב על עבודה מהבית בסופי שבוע צריך לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות, בהתחשב באופי העבודה שלו. למרות שלעבוד פחות שעות בכל יום נשמע כמו רעיון נהדר, צריך לקבוע ולקיים  סדרת חוקים כדי שהעבודה בסופי שבוע לא תפגע בעבודה ולא בחיים הפרטיים.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.