עובדים מהבית? 10 דרכים לשיפור סביבת העבודה על פי הפנג-שוואי

על פי תורת הפנג-שוואי, עיצוב המשרד מייצג את היעדים המקצועיים ואת סיכויי ההצלחה של העסק. משרד ביתי מסודר ומאורגן היטב יכול להגביר את היעילות של מי שעובד בו, בעוד סביבת עבודה לא מאורגנת, עלולה לטשטש את היעדים וליצור מכשולים שיעכבו את ההצלחה העסקית. משרד ביתי  מבולגן מייצג חוסר החלטיות בכל מה שקשור לכספים. הוא עלול להוות גם מכשול משמעותי בקשרים שלכם עם לקוחות או עובדים נוספים.

לפני שאתם מתחילים לעצב את המשרד הביתי שלכם (כמה כיף זה עבודה מהבית ) , כדאי שתיקחו בחשבון 10 טיפים לעיצוב, על פי תורת הפנג שוואי.

1. מקמו את שולחן העבודה בעמדת שליטה – הציבו את השולחן כך שתוכלו לראות בקלות מי נכנס לחדר. אתם הרי לא רוצים שיפתיעו אתכם מאחורי הגב. אם אינכם יכולים למקם את השולחן מול הדלת, השתמשו במראה.

2. מיינו את הניירת לעיתים קרובות – אל תשאירו ניירות ישנים במגירות. הם עלולים להפריע לעסקים חדשים להיכנס. מומלץ להשאיר שליש משטח האחסון פנוי לקליטה של ניירות חדשים ועסקאות חדשות.

3. בחרו ריהוט מעץ – במסורת הסינית, העץ מתקשר לגדילה וצמיחה. ואתם הרי רוצים שהעסק הביתי שלכם יגדל ויצמח.

4. תקנו או החליפו ציוד משרדי פגום – ריהוט או ציוד אלקטרוני פגומים, מסמלים עסקאות פגומות, ובכך פוגמים בהצלחה העסקית שלכם.

5. דברו בטלפון שחור – בסין הצבע השחור מקושר לעושר. שיחות בטלפון שחור יכולות לזרז וליעל את הפעילות העסקית שלכם.

6. הוסיפו אלמנטים לבנים – עיצוב הכולל אלמנטים לבנים תורם לתחושת היציבות והביטחון בסביבת המשרד הביתי.

7. צבעו את דלת המשרד באדום או ירוק – על פי האמונה הסינית, דלת בצבע ירוק תזמין אליה כסף, דלת אדומה תמשוך הצלחה.

8. זה לא חייב להיות צבע – אם אינכם יכולים לצבוע את כל הדלת, גם סרט בצבע אדום סביב הידית יכול, על פי האמונה,  למשוך הצלחה אל תוך החדר.

9. שנו מדי פעם את סידור הרהיטים– שינויים בסדרי הריהוט, יזמינו אל העסק הביתי שלכם לקוחות חדשים והזדמנויות חדשות. על פי הפנג-שוואי, כשאתם משנים את סידור החדר שלכם, אתם משפיעים גם שינויים בעולם שמחוץ לו.

10. הכניסו עציצים למשרד הביתי – צמחים ידועים כמייצגים של צמיחה וחיים. הכנסה של עציץ או שניים למשרד הביתי תאיץ את הצמיחה העסקית שלו.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.