5 דרכים להפוך ועידות וידאו לאפקטיביות יותר עבור עובדים מהבית

עבודה מהבית

ועידות וידאו רבות משתתפים הן ללא ספק אחד הכלים השימושיים והיעילים ביותר עבור מי שעובד מהבית. גם אנחנו, העובדים מהבית, זקוקים מדי פעם לפגישה עם מי שמעסיק אותנו. במקום לצאת מחדר העבודה הנוח, להתלבש, להיכנס לרכב או לתחבורה ציבורית ולנסוע לפגישה, אפשר פשוט להיפגש באמצעות ועידת וידאו שבה כל המשתתפים נראים ונשמעים. בשבוע שעבר השתתפתי בוועידה כזו, עם מעצב מהרצלייה, מנהל שיווק מוורשה ויועץ מיתוג מלונדון. במהלך השיחה הצלחתי ללמוד כמה דרכים שיהפכו את ועידת הוידאו הבאה שלנו להרבה יותר יעילה.

1. תלמדו להתחמק – אם מסיבה כזו או אחרת החלטתם לפרוש לכמה רגעים מהשיחה, נסו לעשות את זה כך ששאר המשתתפים לא יבחינו בזה שיצאתם מהחדר. נסו למשל לא לבצע את ההתחמקות שלכם רגע לפני שיגיע תורכם לדבר. במצב כזה לכל המשתתפים יהיה ברור שנעלמתם.

2. הקלידו בעדינות – במהלך אותה ועידת וידאו בינלאומית בה השתתפתי, הרגשתי צורך, להקליד מפעם לפעם, הערות על מה שנאמר בשיחה. נכון, בסופה של אותה שיחה היה בידי סיכום לא רע בכלל של מה שנאמר בה. אבל מאוחר יותר הסתבר שקולות ההקלדה שעלו מהמקלדת שלי די הפריעו לשאר המשתתפים בדיון.

3. קחו הפסקה מפייסבוק  – תארו לעצמכם שמי שנמצא מולך בועידת וידאו הוא גם חבר שלכם בפייסבוק. עכשיו תארו לעצמכם שבאותו זמן בו שהוא מנהל איתכם שיחה, הוא שם לב שהעליתם אלבום תמונות מהטיול בשבת, או שהגבתם לסטטוס כלשהו. לא נעים נכון? לכן, בזמן ועידת הוידאו, ולא משנה לאיזה אורך היא תגיע. קחו הפסקה מהרשת החברתית.

4. שמרו על הפרטיות של השיחות הפרטיות –  לכל ועידות הוידאו בעולם יש משהו אחד משותף. הן אף פעם לא מתחילות בזמן. אחד המשתתפים תמיד יסבול מקשיים בהתחברות או מבעיות טכניות. בזמן שאתם מחכים לאחרונים, נסו לא לנהל שיחות פרטיות בטלפון. אתם הרי לא רוצים לשתף את אלו שהצליחו להתחבר בתוכניות שלכם לערב.

5. מצאו תעסוקה לכלב – יש לכם כלב? תוציאו אותו לחצר, תנו למישהו לטפל בו, תנו לו משחק שהוא אוהב. כלב נובח אולי לא נושך, אבל בכל מה שקשור להפרעות בזמן ועידות וידאו, קשה מאוד למצוא לו מתחרים.

 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.