עבודה מהבית באינטרנט. כך תנהל את המעסיקים שלך

עבודה מהבית

בשבוע שעבר נסעתי לבקר מעצב שעובד איתי. מקור הפרנסה העיקרי של שנינו הוא עבודה מהבית דרך האינטרנט. כשהגעתי אליו הוא היה כעוס ועצבני. נמאס לו מלקוחות שמתקשרים בשעות בערב ומלקוחות אחרים שדורשים ממנו לעבוד בסופי שבוע. ‘לאף אחד לא אכפת מהחיים הפרטיים שלי’, הוא התלונן. ‘למי שרוצה לעשות עבודה מהבית דרושים עצבים של ברזל’. ‘שמע’, אמרתי לו, ‘זה פשוט מאוד. אתה חייב ללמד אותם איך להתייחס אליך’. העיניים שלו נפערו לרווחה וככל שהעמקנו בשיחה כך גברה ההתרגשות שלו.

למה הכוונה? הכוונה היא לכך שבזמן שאתה עושה עבודה מהבית באינטרנט אתה ורק אתה יכול לקבוע כיצד יתייחסו אליך המעסיקים. אתה הוא זה שצריך להסביר להם בבירור כיצד אתה מוכן שהם יתייחסו אליך ולכן  אתה חייב לכתוב בעצמך את ה-‘מדריך למשתמש’ שלך. במילים אחרות: אל תאשים את המעסיקים שלך בכך שהם לא יודעים את החוקים. בעיקר אם לא סיפרת להם על החוקים הללו. לפניך חמישה צעדים שיעזרו לך לנהל טוב יותר את המעסיקים שלך.

1. רשום כל מה שלא עובד

זהו מקום שמאוד קל להתחיל בו. קח כמה דקות ועורך רשימה מסודרת של כל מה שמפריע לך בעבודה. כל מה שלא עובד בינך לבין הלקוחות והשותפים, וכל מה שלא עובד בינך לבין עצמך. רוצה דוגמאות? בבקשה:

  • לקוחות מתקשרים אליך בלילות ובסופי שבוע
  • אף אחד לא משלם לך על הזמן שאתה משקיע בלענות למיילים מלקוחות
  • יותר מדי זמן עבודה באינטרנט מתבזבז על שיחות בטלות
  • הלקוחות לא יודעים להסביר את עצמם
  • סיפרו לך כי עבודה מהבית דרך האינטרנט היא הרבה יותר רווחית

2. הפוך כל פריט ברשימה לנוהל עבודה מהבית באינטרנט

עבור על הפריטים ברשימה כדי ליצור מהם נוהל עבודה מהבית באינטרנט. כשהתחלת לעבוד מהבית, לא היה אכפת לך לענות לכמה שיחות טלפון מחוץ לשעות העבודה. אחרי הכול בתקופה ההיא לא היו לך יותר מדי לקוחות והתרגשת לדבר עם המעטים שהיו.

כעת, כשיש לך יותר לקוחות, שיודעים כי אתה זמין בכל שעה, הם לא מפסיקים להתקשר. אם אתה לא רוצה שיתקשרו אליך בשבת, תפסיק לענות לשיחות, אם אתה לא מרוויח מספיק, תתחיל לגבות יותר, אם השיחות בטלות, קצר אותן.

3. שתף את נהלי העבודה מהבית באינטרנט

אחרי שניסחת את נהלי העבודה החדשים שלך, הגיע הזמן לשתף אותם עם הלקוחות והמעסיקים. מומלץ מאוד לעשות את זה בגישה חיובית ורגועה ולא מתוך מצוקה.

אחת הסיבות לכך שאנשים כל כך גרועים בללמד אנשים אחרים איך להתנהג אליהם, היא שהם בדרך כלל עושים את זה, רק כשהם לא מסוגלים לסבול יותר. מצבים כאלה נגררים להאשמות ולריבים ומחמיצים את העיקר.

4. קבעת נהלי עבודה מהבית באינטרנט, הקפד עליהם

הבעיה הגדולה ביותר שלנו, האנשים שפרנסתם העיקרית היא עבודה מהבית באמצעות האינטרנט, היא לא הלקוחות. במקרים רבים אנחנו מקור הבעיה. לכן, עלינו לשמור בקפדנות מרבית על החוקים, התקנות והנהלים שקבענו. מאוד יעזור אם תדפיס את החוקים הללו ותניח אותם על שולחן העבודה שלך. זכור שהנהלים שקבעת חלים גם עליך. אם אתה לא מקבל שירות בענייני עבודה בסוף השבוע, אל תתקשר בענייני עבודה בסוף השבוע.

5. תהיה ערני

בכל מקום שבו קיים לחץ, חסר נוהל. לכן חשוב לשמור על ערנות. אם לקוח הצליח להפתיע אותך, קח כמה דקות כדי לרענן את נהלי העבודה שלך.

 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.