איך לא למצוא עבודה מהבית באמצעות המדיה החברתית

עבודה מהבית

כמו עסקים רבים גם מקצוענים רבים המחפשים עבודה מהבית באינטרנט, יוצאים לחקור את מרחבי המדיה החברתית. הם מתחלים לכתוב בלוגים, פותחים פרופילים בטוויטר, מקימים דפים בפייסבוק, אבל לאורך הדרך הם עושים המון טעויות. אסור לזלזל בטעויות הללו. לדרך בה אתם מציגים את עצמכם  ברשת יש השפעה עמוקה על התדמית שלכם ועל היכולת שלכם להשיג עוד לקוחות ועוד עבודה מהבית באינטרנט. מי יירצה להעסיק אדם שלא מסוגל להשתלט על אפילו על ניהול של פרופיל פייסבוק?

אחרי מעקב ארוך, אחרי אנשי עבודה מהבית באינטרנט והדרכים בהן הם מתנהלים במדיה החברתית, הצלחנו לאבחן מספר גדול של טעויות העומדות בדרך שלהם להשגה של יותר לקוחות ויותר פרויקטים. הנה כמה מהבולטות שבהן:

פרופיל משעמם

לפתוח פרופיל בפייסבוק זה פשוט. כמעט כמו לחפש עבודה בלוחות דרושים לעבודה מהבית באינטרנט.  אבל לפני שאתם ממהרים לעשות את זה ולשלוח עשרת אלפי מיילים נרגשים ובקשות ללייקים, כדאי שתחשבו קצת. שימו לב שהפרופיל שלכם ברשת יכיל תמונה טובה, כמה מילים על הרקע המקצועי שלכם, וכמובן את הדרך ליצור אתכם קשר.

חוסר אישיות

תהין אישיים. עולם המדיה החברתית בנוי על קשרים אישיים. החלק שבו אתם מתארים את עצמכם לא צריך להיות יבש ומשעמם. נסו לחלוק עם הגולשים כמה פרטים אישיים ואפילו להצחיק אותם. תאמינו או לא זה יכול לעשור לכם להשיג יותר עבודה מהבית דרך האינטרנט.

יותר מדי התלהבות

הנוכחות שלכם במדיה החברתית לא יכולה לעסוק אך ורק במכירת הכישורים שלכם. נצלו אותה כדי להכיר אנשים חדשים ולגרום להם לחבב אתכם ולסמוך עליכם. אחר כך הם יירצו אולי גם להעסיק אתכם. תהיו רגועים והקפידו לא להפוך את הרשת החברתית ללוח המודעות שלכם.

פחות מדי עדכונים

הדרך היעילה ביותר למשוך גולשים ברשת היא להציע להם תוכן עדכני ומעניין באופן שוטף. אתם לא יכולים לבנות דף, לתת לו לשבת שם ולחכות לתוצאות. רק אם תעדכנו את התוכן באופן שוטף תוכלו למשוך גולשים לאתר או לפרופיל שלכם.

לסיכום, שאלו את עצמכם:       

האם יש לי פרופיל מושקע כולל תמונה ופרטי התקשרות?

האם תיארתי את עצמי כמו שצריך?

האם אני בונה מערכות יחסים או עוסק במכירות?

האם התוכן שלי מספיק מעודן?

תשובות כנות על השאלות הללו יעזור לכם למצוא הרבה יותר עבודה מהבית באינטרנט, באמצעו הרשתות החברתיות.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.