עבודה באינטרנט – 4 המכשולים הגדולים

עבודה מהבית

עבודה מהבית דרך האינטרנט היא סוג של יזמות, ויזמים בכל התחומים תקלים בלא מעט מכשולים בדרכם  להצלחה. אולם אפילו על המכשולים הגדולים ביותר ניתן להתגבר באמצעות עבודה קשה, יצירתיות ועצה טובה מאנשים שכבר עברו מכשולים דומים. במאמר שלפניכם אספנו מספר מכשולים שיכולים לעמוד בדרכם של יזמים בכל התחומים. נסו לזהות מכשולים דומים ולהתחמק מהם ותוכלו לעשות עבודה מהבית באינטרנט, הרבה יותר טוב.

מדיה חברתית? זה לילדים

עבור יניב, מנהל של חברת סטארט-אפ תל-אביבית, היתקלות בשותף לא מהימן הייתה שיעור יוצא מן הכלל על כוחה העצום של המדיה החברתית. גם אם העיסוק שלכם הוא עבודה מהבית באינטרנט, תוכלו ללמוד ממנו לא מעט. יניב שיתף פעולה עם יזם צעיר שנראה מעוניין מאוד בעתיד החברה שלו, אבל אחרי מספר חודשים התברר שהתועלת שלו הייתה קטנה מאוד ויניב, בעצת חבר המנהלים שלו, החליט להיפרד לשלום מהבחור.

במקום להמשיך הלאה, החליט היזם המפוטר לפתוח חברה משלו שתתחרה בחברה של יניב. למזלו של יניב, למפוטר הטרי לא היה מושג במדיה חדשה. יניב והצוות שלו איתרו את כל הפרופילים של המתחרה ברשתות החברתיות השונות ובכל מקום בו הופיע שמו של המתחרה יצרו אין סוף קישורים לאתר שלהם. המתחרה, ששלא ידע איך להתמודד עם המצב, פשוט נעלם מהרשת.  ‘מדיה חברתית היא התחום החשוב ביותר ליזמים’ אומר יניב. ‘מי שלא מבין את החשיבות שלה גורם נזקים לעצמו’. גם פתחתם חברת סטארט אפ וגם אם העסק שלכם הוא עבודה מהבית באינטרנט. רוצים להצליח? הפגינו נוכחות במדיה החברתית.

ראיתם את המרצדס החדשה שלי?

בחברות בתחילת הדרך, הכסף לא בדיוק נושר מהעצים והשגת מימון לעסק תופסת לעיתים חלק נכבד מיום העבודה. מנכ”ל אחד, שנקבעה לו פגישה עם קבוצת משקיעים שהיו אמורים להזרים לא מעט כספים לחברה שלו, ביקש לדחות את הפגישה כי הוא צריך לקחת את המרצדס החדשה שלו מהסוכנות. זה נתן למשקיעים מספיק זמן לחשוב שוב לאן הולך הכסף שלהם והאם הם באמת מעוניינים להשקיע אותו בצורה כזו.

עבודה מהבית באינטרנט, לא תפגיש אתכם אולי עם משקיעים כאלה ועם סכומים כאלה, אבל מה שנכון לחברות הגדולות נכון גם לכם. כשההכנסות נמוכות והמצב לא קל, תנו למעסיקים ולשותפים שלכם את התחושה שאתם יודעים להתנהל בתבונה. זה יעזור לכם להשיג יותר עבודה מהבית באינטרנט.

אני אגיד מה שאני רוצה

עבודה באינטרנט או עבודה בחברות קטנות מתאפיינת במקרים רבים בגישה לא פורמאלית. זה נחמד, אבל זה יכול לגרום לתקלות בלתי מקצועיות בעליל. כשיוסי, עצמאי בתחמי עבודה מהבית באינטרנט, קיבל הודעה שאחת מהצעות המחיר שלו נדחתה, הוא הגיב במה שיכול היה להיחשב כאלימות מילולית. כמה חודשים מאוחר יותר, כשהגיש הצעה לחברה אחרת, התברר שהמנהל אותו קילל בעבר, עבר לנהל אותה. נראה לכם שהוא קיבל את העבודה?

גם אם אותה עבודה מהבית מתנהלת מול חמישה אנשים או חמשת אלפים, שמרו ככל האפשר על נימוס ולשון נקייה. כי אתם לא יכולים לדעת את מי תפגשו בעתיד.

הוא לא שותף, הוא חבר

כשזה מגיע לבחירה של שותף או עובד, תמיד מופיעה הדילמה: האם  לבחור חבר או לבחור איש מקצוע. עבודה מהבית באינטרנט, למרות שלפעמים היא נראית כך, זה עסק רציני ובחירה שגויה של שותף או עובד יכול להשפיע עליה באופן קריטי. את החברים שלכם תשאירו לסופי השבוע. אם אתם רוצים עבודה מהבית שתתבצע כמו שצריך, לכו תמיד על המקצוען.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.