בעל עסק – כך תסנן ותמיין קורות חיים של עובדי פרילנסר המתאימים לעסק שלך

עבודה מהבית

מאת: שירה דרורי

יותר ויותר בעלי עסק מעדיפים לשכור את שירותיהם של עובדים בסטטוס פרילנסר, כדי לחסוך בעלויות של תנאים סוציאליים. כמו כן, ישנם עסקים שאינם זקוקים לעובדים במשרה קבועה או למערכת יחסים מקצועית מחייבת ופרילאנסרים מעניקים לכם שירותים בעת הצורך ללא החובות והזכויות שכרוכים ביחסי עובד מעביד.

כמובן שיש חשיבות רבה להמלצות חמות שמקבלים על ספקים פרילאנסרים מקולגות או מקורבים אך לא תמיד תרצו להעסיק מישהו שקרוב אליכם כדי להימנע מאי נעימות במידה והקשר לא יצלח או שפשוט לא קבלתם המלצות מספקות על בעלי מקצוע שיוכלו לתת לכם שירותים מקצועיים כפי שביקשתם. כאן נכנסות לתמונה מודעות דרושים באתרי דרושים או באתרים מקצועיים שפונים לפלח השוק של העובדים שקיוויתם למצוא,לפניכם מספר דרכים לאתר פרילנאסרים ולבחור את הפרילאנסר הנכון עבורכם.

גיבוש מודעת דרושים
המודעה חשובה למציאת עובדי פרילאנס, כיוון שממנה הם יוכלו להסיק על אופי החברה המגייסת, מה מצופה מהם מבחינת כישורים, סגנון עבודה וכדומה. נסו לדייק בדרישות שלכם, לציין מאפיינים חיוניים להגשת מועמדות לדוגמא בעלי תואר ראשון מדעי המחשב, ניסיון של מינימום שנה בתעשייה, עובדים עם חשבוניות מס, איזור גיאוגרפי, תארו את העבודה – לחברה מאתגרת ודינאמית בתחום שירותי הדפוס או נדרשת הגעה לסטודיו 3 פעמים בשבוע למשך 5 שעות, בקשו לצרף דוגמאות לפרויקטים או תיק עבודות כדי שתוכלו להתרשם מהראש היצירתי ומהפוטנציאל מלבד מאפיינים של שם, גיל, מוניטין, מומלץ גם לבקש המלצות וחוות דעת. כך תוכלו לקבל פניות רלוונטיות יותר מאנשים שעומדים בתנאי הסף ושיודעים בקווים כלליים מה הן הציפיות מעבודתם.

מיון קורות חיים לפי תנאי קבלה
פרילאנסרים רבים אינם משתמשים בפורמאט הסטנדרטי והמקובל של קורות חיים המוכרים מהגשת מועמדות לעבודות של שכירים מהסיבה הפשוטה שפרילאנסרים הם לא בהכרח עבודה במקום אחד שנה או במשך מספר שנים או הספיקו מגוון פרויקטים או שירותו מספר לקוחות בו זמנית. למעשה, קורות החיים של פרילאנסרים דומים יותר לתיק פרויקט או תיק עבודות ולכן חשוב לפני הכל שתבחרו מועמדים לראיון עבודה שעונים לתנאים שהצבתם במודעה (כמו למשל, תואר, מספר שנות עבודה, מיקום גיאוגרפי, הכרות עם תוכנות ספציפיות).

יצירתיות, יוזמה ומומחיות
חשוב שתעברו לתיקי העבודות או לפרויקטים שהם הציגו בטופס, שמות של לקוחות משמעותיים או לקוחות שפעילותם דומה לפעילות שלכם. עבודה אתם מצביעה על ניסיון בתחום בו אתם פועלים ותמיד יש ערך לעובדים שמגיעים משדה זהה ומכירים כבר את התחום.
כמו כן, בדקו את היצירתיות של הפרילאנסרים לפי מה שהם כתבו או הציגו בתיק העבודות, עיינו בחלק שהם לקחו בפרויקטים שצורפו, קראו את חוות הדעת ומי הם הממליצים שלהם. כמובן שתוכלו לערוך חיפוש לפי שם במנוע החיפוש של גוגל כדי לקבל מבט רחב יותר על המועמדים.

ניהול ראיון עבודה

אם לא נקבתם במודעה דרישות שכר, תצטרכו לעשות זאת במהלך ראיון עבודה טלפוני או בראיון העבודה הפרונטאלי. חשוב שאם החלטתם על סכום כלשהו לפי תקציב שנתי, שלא תחרגו מהמגבלה רק כי העובד הפרילאנסר מבקש יותר ותתגמשו רק אם אכן מדובר בערך מוסף כמו גיוס לקוחות חדשים או שכר בסיס ועמלות על פי הישגים והצלחה. לצורך מיפוי המועמדים, חשוב שתתרמו מהם תוך כדי שיחה, אמתו את הנתונים שהם הציגו, שאלו אותם שאלות מקצועיות וכיצד הם יוכלו לתרום לעסק על אף שהם יהיו בסטטוס של פרילאנסר ואולי אפילו יעבדו לא מהמשרד שלכם אלא מהמשרד או מהבית שלהם. מומלץ לתת להם משימת מבחן או לנסות לתת להם מטלה מקצועית כדי להתרשם באופן מעמיק יותר מהביצועים שלהם. לא תמיד מה שאנשים מציגים אכן משקף את היכולות שלהם, אבל אם תתפרו עבורם משימה יזומה תוכלו לבחון כיצד הם עומדים בלחץ או בלוחות זמנים ומה יכולה להיות התרומה שלהם לעסק שלכם.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.