5 דרכים להתגבר על תקופת שפל בזמן עבודה מהבית

עבודה מהבית

מבחינה כלכלית, עבודה מהבית באינטרנט כרוכה בתקופות של גאות ושפל. מקצוענים שפרנסתם מתבססת על עבודה מהבית יוכלו לספר לך על ימים שבהם הם מרוויחים יותר ועל ימים בהם הם לא מרוויחים כלל. אולם מחזור הגאות והשפל עדיין מפתיע פרילנסרים רבים.

למרות שקיימות מספר דרכים לשלוט במחזור הגאות והשפל, השאלה העיקרית שנשאלת היא: ‘איך אפשר להתגבר על תקופות של מחסור’. מאמר זה כולל חמישה טיפים שיעזרו

לכם להתמודד עם תקופות של מחסור. גם אם עבודה באינטרנט היא העיסוק העיקרי שלכם מזה זמן רב, יכול להיות שתמצאו בו משהו חדש.

מדוע המחסור מכה בנו כל כך קשה

עבודה מהבית באינטרנט היא מעיין נדנדה כלכלית. רבים העוברים לעבוד מהבית, נהנים מחודשים ראשונים של הצלחה, אולם מיד אחריהם מגיעה ירידה רצינית בכמות העבודה ובהכנסות, בהתאם למחזור הגאות והשפל המדובר.

עובדים רבים שנהנים מחודשים ראשונים מוצלחים של עבודה מהבית, בטוחים בהצלחה שלהם. הם כל כך בטוחים בהצלחה שלהם, עד שהם מוציאים את כל מה שהצליחו להרוויח בימים הטובים. עד שהם לא יתקלו בשפל הראשון שלהם לא תהיה להם דרך להבין שתקופות שפל הן חלק בלתי נפרד מהקריירה שלהם.

טעות נוספת שנעשית על ידי רבים בתקופות שפל, היא התדרדרות לייאוש. מקצוענים מסכימים לקחת על עצמם פרויקטים של עבודה באינטרנט במחיר רצפה. מומחים עושים עבודה מהבית בתעריפים שבקושי מחזיקים אותם מעל המים. וכך, תוך זמן קצר הם הופכים להיות עסוקים מכדי לשים לב לפרויקטים הגדולים.

קל להבין מדוע תקופות של שפל יכולות להכניס את מי שעובד מהבית לפאניקה. לא פשוט להישאר רגוע כאשר חשבון הבנק שלך ריק. מקצוענים רבים מחליטים בעיצומן של תקופות כאלה כי עבודה מהבית היא לא בשבילם. אולם פרישה היא לא הדרך היחידה להתמודד עם תקופות שפל.

עבודה מהבית. איך תשרדו תקופת שפל

אתם לא צריכים לתת לתקופות השפל לעצור אתכם. לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשרוד.

1. אל תבזבזו כל מה שהרווחתם

זה אולי נשמע פשוט אך מדובר במשימה די מורכבת. בשנים הראשונות בהן עבודה באינטרנט היא העיסוק העיקרי שלכם, חשוב שתהדקו את החגורה. רצוי גם שיהיה לכם קצת כסף בצד. נסו לחסוך מדי חודש סכום מסוים מההכנסות שלכם ולשמור אותו לתקופות שפל.

2. תיזמו פרויקטים אישיים  

פרילנסרים רבים יוזמים ומוציאים לפועל פרויקטים אישיים כדי להרוויח יותר. פרויקטים אישיים יכולים להיות: ייעוץ והדרכה בנושאי עבודה באינטרנט, כתיבה ומכירה של ספר דיגיטלי, ועוד. השקיעו בפרויקט האישי שלכם בזמנכם הפנוי ובכל הזדמנות שתהיה לכם.

3. תמכרו את מה שאתם לא צריכים

קניתם פעם משהו, רק כדי להבין יותר מאוחר שאתם ממש לא צריכים אותו? קיבלתם מתנה ליום ההולדת שאתם לא רוצים? חשבתם שאולי מישהו אחר יהיה מעוניין בפריטים הללו?. נסו למכור את כל מה שאתם לא צריכים ולשמור את הכסף לתקופות שפל.

4. תשקיעו בקשרים ארוכי טווח

אני משתדל להשקיע את מיטב המאמצים שלי בכל עבודה של כל לקוח. אולם המעסיקים שאני יותר נהנה לעבוד עבורם הם אלה שמספקים לי עבודה מהבית על בסיס קבוע. נסו לאתר מעסיקים שנראה לכם כי יזדקקו לכם גם בעתיד ולבנות עימם יחסי עבודה ארוכי טווח.

5.  תעבדו במשרה חלקית

פרילנסרים רבים  החלו את דרכם תוך כדי עבודה כשכירים בחצי משרה. זה יכול לעבוד גם הפוך. אתם יכולים להשיג משרה חלקית ולעבוד בה עד שהעבודה שלכם מהבית תעניק לכם ביטחון כלכלי.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.