כיצד עבודה מהבית מושפעת מהאישיות שלך

עבודה מהבית

עבודה מהבית היא סוג של מאבק עבורך? יכול להיות שהסיבה לכך נעוצה באישיות שלך. כידוע, עבודה מהבית היא הבחירה הנכונה עבור מגוון גדול של טיפוסים, כך שהאישיות שלך לא אמורה להוות מכשול בדרך להצלחה,  אולם למרבה הצער, במקרים רבים האישיות שלך עלולה לעצור אותך. במאמר הזה, אסקור מספר סוגי אישיות נפוצים ואנסה לפרט את האתגרים העומדים בפניהם, בזמן עבודה מהבית.

הפרפקציוניסט

אם אתה מחפש באופן קבוע שגיאות בעבודה שלך ובעבודתם של אחרים, ייתכן שאתה פרפקציוניסט. אתה מקפיד על סטנדרטים גבוהים ומקדיש תשומת לב רבה לפרטים. כשמדובר בדייקנות ובאיכות, הפרפקציוניסט הוא כוכב אמיתי. הסטנדרטים הגבוהים שלו בזמן עבודה מהבית, מבטיחים תוצרים ברמה הגבוהה ביותר, כי הפרפקציוניסט

לא יהיה מסוגל להתפשר על פחות.

אחד האתגרים שיעמדו בפניך כפרפקציוניסט בעת עבודה מהבית הוא לשחרר את התוצרים כאשר הם מספיק טובים. הנטייה שלך לבדוק כל פרט ופרט ולערוך שינויים ותיקונים עלולה לפגוע ביכולת שלך לעמוד בלוחות הזמנים. האתגר השני הוא היכולת שלך להקל על עצמך. המבט הביקורתי שלך, עלול לחשוף פגמים שאחרים לא ישימו לא אליהם, או ימעיטו בחשיבותם.

האיש של האנשים   

אם נראה כי אתה מתחבר בקלות עם כל מי שאתה פוגש, כנראה שאתה איש של אנשים, אדם שמחבב את כל מי שהוא פוגש ושכולם מחבבים אותו. אתה נהנה לבלות עם אנשים אחרים ולא מפסיק לחפש הזדמנויות להכיר חברים חדשים. לאנשים של אנשים יש יתרון עצום כשמדובר ביצירת קשרים שיכולים לעזור להם למצוא יותר עבודה מהבית.

האתגר הראשון העומד בפני טיפוסים מסוג זה בזמן עבודה הבית הוא העבודה עצמה. כדי להתחיל לעבוד, הם צריכים לעמוד בפיתויים כמו ישיבה עם חברים בבית קפה או גלישה ברשתות חברתית. אתגר נוסף קשור בנטייה שלהם לסמוך על הזולת. בגלל שהם כל כך אוהבים אנשים, קשה להם להאמין שמישהו מסוגל להזיק להם. כדי שאף אחד לא יינצל אותם, מומלץ להם לא להתחיל עבודה מהבית ללא חוזה.

המורד    

אם בחרת במסלול של עבודה מהבית, בגלל שקשה לך להסתדר עם חוקים ותקנות של  מקום עבודה קבוע, כנראה שאתה מורד. המורדים נוטים להיות בעלי אינטליגנציה גבוהה, ורעיונות מבריקים, אם כי במקרים רבים קשה להם ליישם את הרעיונות הללו. בנוסף, מורדים נוטים להיות חסרי סבלנות.

באופן כללי, לקוח הדוגל בניהול צמוד מדי של עבודה מהבית הוא לא השידוך המושלם למורד. אם אתה מורד, נסה לבחור לקוחות שיעניקו לך יד חופשית. עבודה מהבית מול לקוחות בעלי גישה ניהולית מובנית, יכולה להקשות מאוד על המורד. למורדים שמוצאים את עצמם מול לקוחות כאלה, מומלץ לקחת אוויר ולהיות סבלניים. זה לא אישי נגדכם. זוהי הדרך שבה הלקוח רואה את הדברים.

השולט

אתה נלחץ כאשר אינך יודע באיזה מצב נמצא הפרויקט שלך בכל רגע נתון? קשה לך להאציל סמכויות? אם התשובה לשאלות הללו היא חיובית, כנראה שאתה טיפוס שולט. השולטים הם מנהלי פרויקטים יוצאים מן הכלל והכישורים הארגוניים שלהם יהיו נכס לכל ארגון שיעסיק אותם.

אחת הבעיות של השולטים בעת עבודה מהבית היא שהם עלולים לקחת על עצמם יותר מדי משימות. הם שונאים להאציל סמכויות ולהעביר משימות לעובדים אחרים, גם אם משמעות  הדבר היא הרבה יותר עבודה בשבילם. אתגר נוסף העומד בפני השולטים בזמן עבודה מהבית, הוא התמודדות עם חוסר יציבות. כטיפוס שולט, תרגיש בוודאי טוב יותר כשתהיה לך תוכנית להתמודד עם תקופות של מחסור בעבודה. חיסכון למקרי חירום יכול לעזור.