עבודה מהבית. האם אתה הצלחה או כישלון?

עבודה מהבית

איך תוכל לדעת אם אתה מצליח או נכשל במהלך עבודה מהבית? מספר התשובות לשאלה מורכבת זו, שווה למספר המקצוענים בארץ ובעולם העובדים מהבית. לכל פרילנסר תשובה משלו. למרות זאת, אני מאמין כי למספר החלטות שתעשה בזמן עבודה מהבית, תהיה השפעה גדולה מאוד על מידת ההצלחה שלך. במאמר זה, אסקור כמה מההחלטות הללו ואוסיף את ההצעות שלי לגבי כל אחת מהן.

1. מתי אתה עובד?

לשאלת המפתח הזו יש מספר מימדים, בניהם: האם זוהי עבודה מהבית במשרה מלאה, או בחצי משרה?. האם חשוב לך לעבוד בשעות העבודה המקובלות?. האם כדאי לך להקפיד על שעות עבודה קבועות?. וכמה שעות ברצונך לעבוד בשבוע? .

כפי שוודאי שמת לב, חלק מהמימדים שציינתי, חופפים זה לזה. למשל, אם אתה עובד מהבית במשרה חלקית, כנראה שלא תוכל לעשות זאת בשעות העבודה מקובלות. הרי כדי לשמור על ההכנסות שלך תיאלץ לעסוק בעבודה נוספת במשך היום. עבודה מהבית בשעות העבודה המקובלות, תקל עליך לקבוע פגישות עם לקוחות ותאפשר לך לעבוד ביעילות גבוהה יותר. אל תשכח שלמרות שהחלטת לעבוד בשעות קבועות, עבודה מהבית מאפשרת לך לקחת יום חופש או לשנות את לוחות הזמנים בהתאם לרצונך.

2. היכן אתה עובד?

לאחר שהחלטת מתי לעבוד, עליך להחליט היכן לעבוד. ההחלטה על אופייה של סביבת עבודה היא קריטית במיוחד. סביבת עבודה יעילה ומסודרת תתרום ליעילות שלך, בעוד סביבת עבודה בלתי יעילה עלולה לעכב אותך באופן משמעותי. בין האפשרויות העומדות בפניך: משרד ביתי, מטבח או סלון, חלל עבודה המושכר לפי שעה, משרד מחוץ לבית או בית קפה.

כאשר מדובר בסביבת עבודה, לכל פרילנסר העדפה משלו. יש כאלה שיעדיפו לעבוד בפינת המטבח, מוקפים בבני משפחה, אחרים יעבדו טוב יותר בחדר סגור, כשהם מנותקים משאר העולם. לאחר שתחליט היכן הכי מתאים לך לעבוד, חשוב מאוד שתברר עם עצמך מהן המטרות שלך.

3. מהן המטרות שלך?

מן הסתם כבר החלטת באיזה תחום של עבודה מהבית אתה עומד להתמחות, וטוב שכך. לא משנה אם אתה מעצב, בונה אתרים, מפתח, כותב, עורך או מתרגם, אתה צריך לדעת היטב את הסיבות לשמן בחרת לעבוד מהבית ולברר מהן מטרותיך.

האם עבודה מהבית היא פרנסה עיקרית עבורך או השלמת הכנסה? האם אתה מתכנן להמשיך לעשות עבודה מהבית בקנה מידה קטן, או שאתה מתכונן להפוך לעסק?. חשוב על העתיד שלך. איך אתה רואה את עצמך בעוד שנה? איך אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?. מתן תשובות לשאלות אלה יסייע לך בתהליך קבלת ההחלטות.

4.  מהו היתרון הייחודי שלך?

האם אתה שונה מהמתחרים שלך? אני מקווה שהתשובה היא ‘כן’, כי הבידול הוא זה שיאפשר לך למצוא יותר עבודה מהבית. בידול, הידוע גם בשמו ‘נקודת מכר ייחודית’ או באנגלית Unique Selling Point הוא מרכיב חשוב בהצלחה שלך.

אם אינך בטוח לגבי היתרון הייחודי שלך, קח את הזמן, שאל לקוחות והתייעץ עם חברים  העובדים מהבית. ללא יתרון ייחודי, תישאר עוד פרילנסר חסר ייחוד המחפש עבודה מהבית.

5. איך תשווק את עצמך?

הכרת נקודת המכר הייחודית שלך, תעזור לך לשווק את עצמך ביעילות. קיימים מספר גורמים היכולים להשפיע על היכולת השיווקית שלך, בניהם: הזמן שאתה מוכן  להקדיש לשיווק, אמצעי הפרסום שלך, היכולות שלך במדיה החברתית ועוד. הטעות מספר אחת

שלך תהיה לא לפרסם את עצמך כלל. מצב כזה פשוט יגרום לך להיעלם.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.