עבודה מהבית. 5 פרויקטים מתאימים ו- 5 פרויקטים איומים

עבודה מהבית

האם התחרטת אי פעם על פרויקט שלקחת על עצמך? אם עבודה מהבית היא תחום העיסוק העיקרי שלך, וודאי נתקלת כבר בפרויקטים שלא היה לך כדאי אפילו להתחיל. בין ההצעות השונות תמצא לא מעט פרויקטים כאלה. מצד שני, עבודה מהבית, יכול לזמן לך לא מעט פרויקטים נפלאים ומהנים, עם שכר יפה בצידם. במאמר זה אסקור חמש דוגמאות לפרויקטים שאתה חייב לקחת וחמש דוגמאות נוספות לפרויקטים שעדיף לך לדחות.

עבודה מהבית שאתה חייב לקחת  

ברשימה הבאה חמש דוגמאות לפרויקטים של עבודה מהבית שאתה חייב לעשות:

1. עבודה מהבית עבור מישהו שאתה מעריך. האם יש לך מנטור או אדם שאתה מעריך מאוד את העבודה שלו? הזדמנות לעבוד בקרבתו של אותו אדם תאפשר לך ללמוד ממנו ולשכלל את הכישורים שלך. בסיום הפרויקט, אל תשכח לבקש ממנו המלצה.

2. עבודה מהבית לטווח ארוך. היתרון הגדול ביותר של פרויקט ארוך טווח בשכר הולם, הוא שבזמן העבודה עליו, לא תיאלץ  לחפש מקורות הכנסה נוספים. עבודה מהבית לטווח ארוך, יכולה להימשך מספר שבועות או מספר חודשים ולהוות עבורך הזדמנות נהדרת לבניית מערכת יחסים ארוכת טווח עם לקוחות.

3. עבודה מהבית שתרחיב את המומחיות שלך. אתה יכול לקחת את כל הקורסים בעולם, אבל התנסות בשטח היא הדרך הטובה ביותר ללמוד מיומנויות חדשות. פרויקט המאפשר לך להרחיב את ידיעותיך בתחום בו אתה עוסק, יכול לתרום רבות להמשך הקריירה שלך.

4. עבודה מהבית עם אהבה. רבים מאיתנו מבצעים כחלק מהעבודה, משימות מסוימות הגורמות לנו הנאה יותר מאשר משימות אחרות. אם יש לך מזל ונתקלת בפרויקט המתמקד במשימות מהסוג האהוב עליך, אל תוותר עליו.

5. עבודה מהבית בשכר גבוה. שכר גבוה יכול לפצות על לא מעט פגמים. הפרויקט יכול להיות קשה או משעמם והלקוח יכול להציק, אולם השכר הגבוה ותחושת הביטחון הכלכלי יעזרו לך להתגבר על אי הנעימויות הללו.

עבודה מהבית שאסור לך לקחת  

אלה הם סוגי הפרויקטים שעדיף לוותר עליהם.

1. עבודה מהבית עבור לקוח בעייתי. לקוחות בעייתיים הם לקוחות שלא כדאי לעבוד עבורם גם תמורת סכומים גדולים במיוחד. אם הלקוח העסיק בעבר מספר גדול של פרילנסרים ולא היה שבע רצון מעבודתו של אף אחד מהם, ייתכן שמדובר בלקוח בעייתי שכדאי לך התרחק ממנו.

2. עבודה מהבית שאינה נגמרת.  לקוחות מסוימים נוהגים לערוך תיקונים ושינויים בפרויקט, הרבה לאחר המועד בו הוא היה אמור להסתיים. סבבי התיקונים הבלתי נגמרים עלולים לנגוס נתח משמעותי מהרווחים שלך, לכן מומלץ להגדיר בהסכם את מספר סבבי התיקונים.

3. עבודה מהבית שנעלמת.  בתחילת הדרך הפרויקט נראה נהדר. הלקוח נחמד, העבודה מעניינת והשכר נאה., וכבכל זאת לא נראה שהפרויקט עומד לצאת לדרך. כאשר אתה מגלה התעניינות, עונים לך כי הפרויקט יתחיל ‘בקרוב’, וכמה שבועות מאוחר יותר כבר לא עונים לך בכלל. במצב כזה, עדיף שתמשיך לפרויקט הבא.

4. עבודה מהבית מהיום למחר. פרילנסרים רבים אוהבים לקחת על עצמם פרויקטים דחופים, בגלל שעבור פרויקטים כאלה הם יכולים לגבות יותר. אולם הדחיפות עלולה לגרום לאי הבנות ולטעויות רבות במהלך העבודה. אישית נראה לי שעדיף לוותר.

5. עבודה מהבית שאי אפשר לעשות. אם אתה פרילנסר מנוסה, ודאי נתקלת בדרישות בלתי אפשריות מצד לקוחות. הם יכולים לבקש ממך להתחייב על מספר רכישות דרך האתר שעיצבת, הם יכולים לדרוש ממך יישומים שאינם אפשריים מבחינה טכנולוגית. אם ברור לך שאי אפשר לסיים את הפרויקט, עדיף שלא תתחיל אותו כלל.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.