עבודה מהבית בזמן מחלה. 9 עצות בריאות

עבודה מהבית

איך אתה מרגיש היום? אני מקווה שטוב, אבל האמת העגומה היא שגם פרילנסרים תופסים לפעמים איזו מחלה שמקשה עליהם לעבוד כמו שצריך. שלא כמו עבודה משרדית, בזמן עבודה מהבית אי אפשר לבקש ימי מחלה. פשוט כי אין ממי לבקש אותם. מחלה לא צריכה להוריד אותך מהפסים בזמן עבודה מהבית, במידה ותנקוט בצעדים המתאימים. במאמר זה קיבצתי תשעה טיפים בהם תוכל להיעזר. כל אחד מהם יעיל בפני עצמו  אך ניתן גם לשלב בין מספר טיפים שונים.

עבודה מהבית בזמן מחלה

נכנסת למסלול של עבודה מהבית, אתה הבוס של עצמך החיים נראים כמו חלום. חוץ מאשר היום. היום אתה מרגיש רע וכל מה שאתה רוצה להתקשר לעבודה ולהודיע שאתה חולה, אבל היי, כבר אין לך לאן להתקשר. לפניך תשע עצות יעילות שיסייעו לך להתמודד עם המחלה.

1. קודם כל, תירגע. מתח עלול לגרום לכל מצב להחמיר. מתח עלול אפילו להחמיר את מצבך הבריאותי ואת הסימפטומים של המחלה ממנה אתה סובל. לכן כדאי שתנסה להירגע למרות שאתה מרגיש רע מאוד. על אף  שבזמן מחלה הכול נראה לך קשה ומסובך, רוב הסיכויים שגם מהמצב הזה תצא בשלום.

2. הערך את המצב. המצב יכול להיות הרבה פחות קשה ממה שנדמה לך. מטבעה, עבודה מהבית מאפשרת לעוסקים בה לקבוע לעצמם את לוחות הזמנים. נסה להחליט על אילו משימות אינך יכול לוותר ואילו משימות אתה יכול לדחות ליום אחר. כשאתה עושה זאת, קח בחשבון גם את מידת הגמישות של לקוחותיך.

3. וותר על משימות לא דחופות. עבודה מהבית מחייבת את העוסקים בה לבצע לא מעט משימות כמו שיווק, יצירת קשרים ועוד. חלק גדול מהמשימות הללו אינו תלוי במועד הביצוע שלהן. אם אתה חולה, דחה את המשימות הלא דחופות לימים בריאים יותר והתמקד במשימות הדחופות ביותר.

4. בקש עזרה מחברים. דווקא בתקופת מחלה, הקשרים שיצרת עם פרילנסרים אחרים יכולים לעזור. אתה יכול להעביר את כל המשימות שלך או את חלקן לפרילנסר חבר, עד שתרגיש טוב יותר ותוכל לחזור לעבודה.

5. נצל את רשת התמיכה שלך. בזמן מחלה אתה זקוק לעזרה גם בתחומים שאינם עבודה מהבית. הודע לחברים ולמשפחה על מצבך ובקש מהם עזרה במשימות כמו קניות, ניקיון הבית, טיפול בעציצים, טיול עם הכלב ועוד.

6. חטוף תנומה. או שתיים. שינההיא אחת הדרכים בהן הגוף מטפל בעצמו. עובדים מהבית ידועים לשמצה בכך שהם אינם ישנים מספיק, אל תהיה אחד מהם. אם אתה חולה הרשה לעצמך עוד כמה שעות של מנוחה – אפילו באמצע היום, למען הבריאות שלך.

7. לך לרופא. מקצוענים רבים שעובדים מהבית מהססים ללכת לרופא, כשהם מרגישים לא טוב, אולם ברוב המקרים הרופא יכול להמליץ על טיפול שיפחית משמעותית את תסמיני המחלה. אל תחכה עד שהמחלה תשבית אותך סופית, כדי לפנות לעזרה רפואית.

8. תמשיך לעבוד. זה אולי הדבר האחרון בעולם שאתה רוצה לעשות כשאתה חולה אבל לפעמים אין לך ברירה. במיוחד כאשר מדובר בסיומו של פרויקט גדול או שלא מצאת מישהו שיחליף אותך. תמשיך לעבוד אבל עשה זאת בזהירות בזמן מחלה יש לך יותר סיכויים לעשות טעויות.

9. בקש דחייה. הלקוחות שלך אנושיים בדיוק כמוך. הם היו חולים בעבר והם יודעים שכל אחד יכול לחלות. ספר להם על מצבך ובקש מהם לדחות את מועד ההגשה. אם הוכחת מהימנות בעבר בפרויקטים של עבודה מהבית, סביר שהם יתחשבו בך.