טיפים לפינת עבודה בריאה ונוחה לעבודה מהבית

עבודה מהבית

 אם בחרתם בעבודה מהבית כמסלול העיקרי של הקריירה שלכם כדאי בתקראו את המאמר הבא:

יש הרבה מאוד יתרונות בלהיות פרילאנסר ולעבוד מהבית. אין צורך להוציא כסף על משרד, אפשר לעבוד ולדאוג לבית ולמשפחה ועוד.

הבעיה היא, שברגע שאין הפרדה בין הבית לעבודה דברים מתחילים להתבלגן. הבית איננו סביבת עבודה אידאלית כלל וכלל, יש הרבה פיתויים להפסיק את העבודה כמו מטלות או רעש של קרובי המשפחה. הטלוויזיה והמיטה מאוד קרובות וקל מאוד להיכנע לפיתויים. פינות עבודה בבית אינן בנויות לרוב לעבודה מתמשכת ולא באמת נוחות כתחליף משרד

איך מתגברים על המכשולים ומצליחים לעבוד בצורה נכונה וחכמה מהבית?

כמה טיפים לתכנון פינת עבודה חכמה שתעזור לכם להפיק את המרב מהרחב הקיים ומשעות העבודה.

1. הגדירו את השטח. החליטו איזה אזור מוקדש לפינה העבודה שלכם, אם זה כל החדר או רק קיר ושימרו על השטח בקנאות. למי שיש חדר עבודה מסודר יש יתרון אך רבים עובדים בפינה קטנה בבית .אם זה המשרד שלכם אל תכניסו אליו דברים לא קשורים לעבודה ואל תתנו לבלגן של הבית להיכנס. אתם יכולים לסמן את השינוי בצבע לדוגמה שהמגירות והקופסאות ששייכות למשרד שלכם יהיו בצבע אפור וכולם בבית ידעו שלא נוגעים בשום דבר בצבע הזה. השינוי בצבע יגדיר לכם ולבני משפחה את הגבולות של הבית ושל העבודה.  אם תסתכלו על עיצוב משרדים תראו שבכל משרד מנסים לעשות סוג של מחיצות על מנת למנוע מהבלגן מסביב להפריע לעובדים.

2. אל תחסכו ברכישת כיסא איכותי. כיסא טוב ישמור על הגב שלכם ויאפשר לכם לשבת שעות בלי להרגיש כאבי גב. הנוחות שלכם במהלך העבודה היא קריטית גם בשביל לא לפגוע בעצמכם וגם להקטין את הצורך בלקום, להסתובב וכו. יש הרבה פתרונות ארגונומיים שישמרו עליכם במהלך העבודה, כפרילנסרים כל פגיעה בכם כמו דלקת בפרק כף היד תיפול על הכיס שלכם.

3. דאגו שכל מה שאתם צרכים לעבודה יהיה קרוב אליכם. יש ריהוט משרדי חכם לניצול חכם של המרחב שכולל תוספות לאחסון ופטנטים שישמרו על סביבת העבודה שלכם נקייה ומסודרת.

כל טיול בבית על מנת להביא עט או ספר עלולים למשוך את תשומת ליבכם לדברים שיש לעשות בבית ולחרב את זמן עבודתכם כפרילנסרים. דאגו למדפים, תיקיות לוח מודעות וכל דבר אחר שאתה צרכים במרחק יד, אל תתנו לעצמכם תירוצים לקום מהכיסא.

להיות פרילאנסר זה לא קל, אבל בעזרת ריהוט טוב ושמירה על הגבולות בין הבית לעבודה תצליחו לעבוד

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.