עבודה מהבית – 5 דברים שיפילו אותך

עבודה מהבית

מהן הסיבות הנפוצות ביותר לכך שבעלי מקצוע מוכשרים שהחליטו לעבוד מהבית, אינם זוכים להצלחה? אם עולות בדעתך סיבות כמו: עבודה מרושלת, חוסר יכולת לעמוד בלוחות זמנים או היעדר כישרון, המאמר הזה עומד להפתיע אותך. לסיבות הללו יכול להיות אמנן חלק נכבד בכישלון, אך הן לא היחידות. לגמרי לא. יש סיבה נוספות לכך שמקצוענים אינם מצליחים: הם אפילו לא מנסים. לעיתים קרובות, רבים מאיתנו אפילו לא מתחילים במסלול של עבודה מהבית. במקרים מסוימים  אנחנו מרימים ידיים הרבה לפני שיש לנו סיכוי להצליח. במאמר הבא אסקור חמש סיבות עיקריות בעטיין אנשי מקצוע מוותרים מראש על עבודה מהבית.

עבודה מהבית – 5 סיבות לכישלון 

מדוע אנשי מקצוע רבים מוותרים מראש על עבודה מהבית? מדוע פרילנסרים רבים, טובים ומוכשרים מתייאשים כל כך מוקדם  וחוזרים למשרד? ככל הנראה הם עושים זאת עקב אחת או יותר מהסיבות הבאות:

פחד

פחד הוא מעצור רב עוצמה. הפחד גורם לך לוותר על הרבה מאוד הזדמנויות ולהתעלם מהצעות מעניינות. הפחד עלול לגרום לך לא לקבל פרויקט נהדר של עבודה מהבית. הוא יכול גרום לך לא לעבוד מהבית כלל וכלל. בוא נודה על האמת, קל מאוד לדמיין את כל התקלות ואת כל מה שישתבש בזמן עבודה מהבית. בהשוואה לעבודה משרדית עבודה מהבית היא לא תחום מאוד בטוח. מצד שני עבודה מהבית הרבה יותר בטוחה מאשר

חוסר עבודה.

חוסר ביטחון

האם אתה מספיק טוב במה שאתה עושה? החשש הגדול ביותר של כל מי שחושב על עבודה מהבית הוא שהתשובה תהיה ‘לא’. מה שאותם אנשים אינם יודעים הוא שכל פרילנסר בלי יוצא מן הכלל, שאל את עצמו את אותה שאלה בדיוק לפחות פעם אחת לפני שהתחיל. הדרך הטובה ביותר לענות על שאלה זו היא פשוט להתחיל פרויקט ראשון של עבודה מהבית.

דחיינות

מתי יגיע הרגע המתאים, בו עבודה מהבית תהפוך לקריירה שלי? אם אתה סובל מדחיינות, התשובה שלך תהיה ‘מחר בבוקר’. אבל כידוע, מסיבות כאלה ואחרות המחר אינו מגיע לעולם. דחיית משימות היא לא דרך נכונה להתחיל מסלול של עבודה מהבית. עבודה מהבית תדרוש ממך לנהל את עצמך ולבצע משימות בזמן נתון. כשמדובר בעבודה מהבית, הקריירה של מי שנוהג לדחות את הכול למחר, תיגמר לפני שתתחיל.

ארגון לקוי

יכולת ארגונית לקויה עלולה להזיק לך מאוד בזמן עבודה מהבית. חמור מכך. חוסר יכולת ארגונית יכול אפילו למנוע ממך להתחיל לבצע עבודה מהבית. בזמן עבודה מהבית אתה חייב להקים מערכת שאפשר לך להיות יעיל. אם יש לך נטייה לאבד או לשכוח דברים חשובים, כנראה שאתה בבעיה, אך למזלך קיימים בשוק לא מעט כלים שיכולים לעזור לך לעשות קצת סדר.

 

סדר עדיפויות לקוי

אם עבודה מהבית נמצאת תמיד במקום האחרון בסדר העדיפויות שלך, כנראה שלא תגיע אליה לעולם. נכון שאתה לא באמת מופתע? אני לא אומר שאתה צריך להפוך את העבודה לציר המרכזי של חייך, תמיד יהיו לך דברים חשובים יותר לעסוק בהם, אבל אם אתה חושב על עבודה מהבית כעל קריירה, אתה חייב למצוא לה זמן בין שאר המשימות. עבודה מהבית בשעות הפנאי לא תביא אותך לשום מקום.

כפי שאפשר לראות, כאל אחד מהגורמים הללו או כל אחד מהשילובים בניהם, יכול לגרום לך לוותר על עבודה מהבית. החדשות הטובות הן שתוכל להתגבר על כל אחד ואחד מהמכשולים, אך רק באמצעות  כוח הרצון שלך.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.