עבודה מהבית באינטרנט – כל האמת על פרויקטים גרועים

עבודה מהבית

במהלך עבודה מהבית באינטרנט, אתה עלול להיתקל בלא מעט פרויקטים גרועים. הדעה הרווחת היא כי עליך לוותר עליהם תיכף ומיד. אולם במקרים רבים, הדעה הרווחת אינה מוצדקת. אם אתה עוסק בעבודה מהבית, וודאי קיבלת כבר מספר הצעות לפרויקטים שנראו לך בלתי אפשריים. עבודה מהבית שאף פרילנסר לא רוצה לעשות ושנראה כי עדיף לוותר עליה. אם למזלך עדיין לא נתקלת בפרויקט גרוע, זה רק עניין של זמן. האם ויתור הוא באמת הבחירה הנכונה? במאמר זה, אבחן את עולמם של הפרויקטים הגרועים ואבדוק כיצד תוכל בכל זאת להפיק מהם תועלת.

מדוע כדאי לקחת פרויקטים גרועים

לעיתים קרובות פרויקטים גרועים מהווים הזדמנות יוצאת דופן עבור פרילנסרים. הנכונות לקבל עבודה שאיש אינו מעוניין לעשות, עבור חברה ידועה, יכולה לעזור לך ליצור קשרים ולפתוח  דלת לפרויקטים נוספים. ייתכן כי בעבר לא נלקחת בחשבון על ידי אנשי אותה חברה, או שהתחרות על הפרויקטים שהיא הציעה הייתה קשה מדי עבורך. לכן, דווקא פרויקט גרוע יאפשר לך להתחבר אליה ולקבל ממנה עבודה מהבית גם בהמשך.

פרילנסרים רבים מתרחקים מפרויקטים קשים מדי. אם איש אינו מעוניין בפרויקט, לא יהיו

לך  מתחרים ותוכל לבקש סכומים גבוהים יותר.

במידה והצלחת לסיים  פרויקט גרוע, ייתכן שתגלה כי:

העבודה משתפרת בהמשך – ברגע שהצלחת  לסיים את החלק הגרוע בפרויקט, אותו חלק שהפחיד אותך ואת הפרילנסרים האחרים, ייתכן שתגלה כי החלק השני הוא  קל ונעים.

זכית בכבוד והערכה – במידה והצלחת לסיים בהצלחה, פרויקט שאחרים חששו לגשת אליו, המעסיקים שלך יהיו אסירי תודה. אל תשכח לבקש מהם המלצות שיסייעו לך להשיג עבודה מהבית ממעסיקים נוספים.

המעסיק יחזור אליך שוב –  אם במהלך עבודה מהבית, תצליח לפתור בעיה משמעותית עבור המעסיק שלך, תוכל לזכות באמונו. סביר להניח  כי במידה והוא יזדקק  לפרילנסר פעם נוספת, הוא לא יהסס לפנות אליך שוב.

שכללת את היכולות שלך – לפעמים, פרויקט נראה גרוע או קשה מדי, פשוט בגלל שלרוב הפרילנסרים אין את היכולות לבצע אותו כראוי. פרויקט גרוע יכול להוות עבורך הזדמנות ללמידת מיומנויות חדשות.

פרויקטים גרועים כרוכים מן הסתם במספר סיכונים.

איך תתמודד עם הסיכונים

הסיכון העיקרי בקבלת פרויקט שאף אחד לא רוצה לעשות, הוא התרסקות. מצב שבו לאחר שלקחת על עצמך משימה שאחרים הגדירו כבלתי אפשרית, גילית שגם אתה אינך מסוגל לבצע אותה. במקרה כזה, אתה יכול להתנחם בכך שאינך היחיד שנכשל. כל התחייבות לגבי עבודה מהבית כרוכה בסיכון מסוים, אולם התחייבות לגבי עבודה מהבית שאיש אינו מוכן לעשות, מסוכנת במיוחד. לא כל פרילנסר מסוגל לקחת על עצמו סיכון כזה.

אם בכל זאת החלטת לקחת פרויקט שנראה גרוע, נסה לצמצם את הסיכון על ידי חקירה מעמיקה של פרטי הפרויקט לפני תחילת העבודה. שאל את המעסיק כמה שיותר שאלות והאזן בקפידה לתשובות. בכל פרויקט של עבודה מהבית, הקפד על הסכם בכתב עם המעסיק.

הפרויקט הגרוע שלי

רוב ההצעות שקיבלתי כאשר התחלתי לעבוד בכתיבה מהבית, היו כאלה שאיש לא רצה. אני עדיין זוכר את הפרויקט הראשון שלי. המעסיק שלח לי עשרות טקסטים לא מלוטשים ומכתבים ללא מענה  שהצטברו במשך חודשיים. המשימה שקיבלתי הייתה להדביק את הפיגור. פרילנסרים רבים סרבו לעשות את העבודה הזו בגלל ההיקף העצום שלה, אבל אני, לאחר חודש של עבודה בימים ובלילות הצלחתי לסיים אותה. כך מצאתי את עצמי בקשר עם מעסיק שהכיר אותי, העריך את היכולות שלי ועד היום אני נהנה לעבוד עבורו.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.