עבודה מהבית באינטרנט – פרויקטים חדשים ותחושות בטן

עבודה מהבית

עבודה מהבית באינטרנט היא אמנם דבר מגניב אבל כשאנו באים לבחור פרויקטים יש כמה כללים שצריך לעמוד בהם בכדי לא להיכנס לפינות לא נעימות מול הלקוח.

 האם הרגשת אי פעם,  כי הפרויקט שעליו אתה עומד להתחיל לעבוד אינו מתאים לך כלל? חקרת לעומק את עברו של הלקוח, למדת את פרטי כל המשימות, נהגת בדיוק על פי הספר, יש בידיך את כל הנתונים, אבל אתה עדיין חש לא בנוח. בסיטואציה כזו, האם עליך להתחיל בפרויקט  למרות תחושת הבטן המעיקה?. או שמא עליך לסמוך על ההרגשה שלך ולוותר.

במאמר זה אסקור את האפשרויות העומדות בפניך כאשר פרויקט נראה טוב, אבל מרגיש רע. כמו כן, אבחן את הצדדים החיוביים והשליליים של התחייבות לפרויקט, כאשר תחושת הבטן שלך מתנגדת לכך.

מדוע אתה יכול לסמוך על תחושת הבטן שלך

רבים טוענים כי האינטואיציה שלנו יכולה לזהות בעיות לפני שהן צצות. אם קיימת אצלך  תחושה רעה לגבי לקוח, בזמן משא ומתן, ייתכן כי היא מוצדקת לחלוטין.

קיימים מספר סימני אזהרה שבאפשרותך לזהות במהלך משא ומתן:

אישיות בעייתית. במקרים רבים, בתחילתו של משא ומתן לגבי עבודה מהבית, מעסיקים מוכנים לצאת מגדרם כדי לשכנע אותך להצטרף לפרויקט.רק בשלבים מתקדמים של העבודה, תגלה שהם סובלים מאישיות בעייתית. לעיתים, תוכל להבחין במעסיק בעל אישיות בעייתית, ללא כל הוכחה מוצקה.

שקר. באופן טבעי לחלוטין, אף אחד לא יודה בפניך כי הוא משקר. אולם במהלך משא ומתן לגבי עבודה מהבית, ניתן במקרים מסוימים להבחין ברמזים תת-הכרתיים להתנהלות לא ישרה. רמזים מסוג זה עלולים להיות המקור ממנו נובעות תחושת הבטן השלילית שלך.

בשורה התחתונה: אם המחשבה על עבודה מהבית עבור מעסיק מסוים גורמת לך אי נוחות, זכור שאתה לא חייב לעבוד עבורו. אחרי הכול אתה פרילנסר וזכותך לבחור עם אלו מעסיקים לעבוד ועל אלו מעסיקים לוותר. אם תחושות הבטן שלך לגבי מעסיקים התגלו כנכונות בעבר, אתה יכול להמשיך לסמוך עליהן. מצד שני, קח בחשבון כי תחושות הבטן שלך עלולות להטעות.

מדוע אינך  יכול לסמוך על תחושת הבטן שלך

קיימים מספר נימוקים מוצקים לכך שאינך יכול לסמוך על תחושות הבטן שלך במהלך משא ומתן. התכונות האישיות שלך הן במקרים רבים המקור לתחושות שליליות. למשל:

פחדנות. פחד הוא אחד המכשולים המשמעותיים ביותר הניצבים בפני פרילנסר. פחד מונע

ממך להתמודד עם אתגרים חדשים בזמן עבודה מהבית ומעכב את ההתקדמות המקצועית שלך.

חוסר ביטחון. בדומה לפחד, גם חוסר ביטחון ביכולותיך המקצועיות עלול לעמוד בינך לבין ההצלחה. השתדל לבחון את היכולות ואת ההישגים שלך באופן אובייקטיבי. אם אתה מרגיש צורך בחיזוק הביטחון העצמי שלך, גייס חברים, עמיתים ובני משפחה לעזרתך.

אם אתה מניח לפחד או לחוסר הביטחון, לעצור אותך או למנוע ממך לקבל עוד עבודה מהבית, ייתכן כי עדיף שלא תסמוך על תחושות הבטן שלך. גם כאן מומלץ לגייס את ניסיון  העבר. אם ידוע  לך שאתה נוטה לפחדנות או לחוסר ביטחון, ייתכן כי זוהי הסיבה לתחושות השליליות שאתה חש. בנוסף, תחושות שליליות עלולות לגרום לנבואות שלך להגשים את עצמן.

הזהר מנבואות שמגשימות את עצמן

אם החלטת לקחת על עצמך פרויקט במסגרת עבודה מהבית, על אף תחושות הבטן ה השליליות שיש לך כלפיו, אתה מסתכן בכך שהנבואה שלך תגשים את עצמה. הכוונה היא למצב בו אתה עלול לחבל בסיכויי ההצלחה של פרויקט באופן תת-מודע, בגלל אותם רגשות שליליים. אם לקחת על עצמך פרויקט, בחן היטב את הגישה שלך כלפיו והשתדל ככל יכולתך להשקיע בו את המאמצים ואת הכישרון שלך, על אף תחושת הבטן השלילית.

 

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.