להקים עסק של עבודה מהבית – אפשר גם בלי הון התחלתי

עבודה מהבית

גם עסק המתמקד בעבודה מהבית כמו סטודיו לעיצוב חברה לבניית אתר או חברת אירוח צריכים סכום מסויים של כסף להתניע את העסק.

נשים רבות רוצות להקים עסק משלהן אך נתקלות בבעיה ראשונית – אין להן הון התחלתי. במאמר הבא נראה שאפשר לפתוח עסק גם ללא הוצאות כספיות רבות, אם רק תביני מה הם הדברים שעומדים לרשותך. בהקמה של כל עסק, כסף הוא רק אחד המשאבים הדרושים, ואפשר להסתדר בלעדיו, אם יש לך את המשאבים הבאים:

זמן – בעסק ללא הון, יש להשקיע בתחילה שעות עבודה ללא קבלת תשלום או רווח. קחי שחשבון שתצטרכי לעשות בעצמך עבודה שאם היה לך הון התחלתי היית משלמת לאחרים לעשותה. כמו למשל עבודות אדמיניסטרציה, שליחויות, שיווק ועוד. בכל מקרה, זו ההשקעה העיקרית. אם את עובדת בנוסף לכך במקום עבודה שמכניס משכורת, קחי בחשבון שנכונו לך שעות נוספות רבות ללא תשלום. זמן הוא המשאב הגדול ביותר שיש להשקיע בעסק ובלעדיו לא ניתן להקים עסק ללא הון.

כישרון ויכולת – בסיסו של כל עסק הוא המוצר או השירות שהוא מוכר. במקרה שאין הון התחלתי, המוצר הזה חייב להיות כישרון הוא מיומנות אישית שאינם תלויים בחומר רב. למשל, עסק לכתיבה ועריכה, או עסק לאפיית עוגות, או עסק לסיפור סיפורי ילדים, מתססים על הוצאות שוטפות שגם כך נמצאות בבית, כמו מחשב, תנור אפייה וכו’.

ידע – כדי להצליח בעסק חייב להיות ידע על התחום ועל השוק בתחום זה. לפני שאת מחליטה להשקיע זמן ויכולת בעסק חדש, קראי חומר על התחום, ערכי תחקיר על העסקים הדומים הקיימים בשוק, ערכי רשימה של הדברים הנדרשים וחשבי כמה זמן תוכלי להשקיע. בקיצור, תצברי ידע על הנושא.

כוח רצון ונחישות – כדי שעסק יצליח את חייבת להאמין בו לחלוטין ולהיות מוכנה להתגבר על מכשולים. זהו משאב חשוב ביותר.

מוכנות ללמוד ולהתגמש – בכל עסק, ובעיקר בהקמת עסק ללא הון, עלייך להיות מוכנה לשינויים בתכנית המקורית ולהתגמשות בהתאם ליכולת שלך.

שינוי בתפיסה – פעמים רבות העסק יהיה מבוסס על משהו שעשית עד כה ללא תשלום, למשפחה, לחברים ובכלל. נדרש שינוי מחשבתי כדי להבין שהכישרון הזה שווה כסף.

אחרי שביררת שעומדים לרשותך המשאבים הללו, אלה הצעדים להקמת העסק:

  • הכנת תכנית עסקית ראשונית – למרות שאינך הולכת להשקיע כסף, את הולכת להשקיע זמן וכדאי לדעת למה לצפות. בתכנית העסקית רשמי צעדים נדרשים לשיווק, כמה זמן צריך להשקיע בשביל לקבל תשלום מסוים, מה המחיר שאת מצפה לקבל עבור כל סוג עבודה, מה הן ההוצאות הקטנות הנדרשות וכו.
  • קורסים והשתלמויות – קיימות אפשרויות רבות בשוק להתפתחות מקצועית בכל תחום. בדקי האם יש לך צורך בכך, הן מהצד המקצועי והן מהצד העסקי.
  • פתיחת תיקים ברשויות המסים – גדי למשרדי המסם בסדר הבא: מע”מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, ופתחי תיק עוסקת. אלה צעדים פשוטים שניתן לעשות לבד ולקל סיוע במקום.
  • הכנת קבלות – ניתן לרכוש פנקסים מוכנים בכל חנות לכלי כתיבה.
  • הרשמה לאתרי פרויקטים לפרילנסרים
  • רישום מסודר – הקפידי לערוך רישום מסודר מתחילת העודה. כמה כסף הוצאת ועל מה, רשימת לקוחות כולל כל הפרטים שלהם ותיאור קצר של העבודה, רישום של הכנסות וכו’. אם יש צורך לקחת שירותי הנהלת חשבונות עשי זאת. לעבודה מסודרת מהתחלה יש חשיבות רבה להצלחה בהמשך הדרך.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.