עבודה מהבית- כך תבחר את היועצים שלך

עבודה מהבית

יכול להיות שזה יפתיע אותך, אבל לא כל העצות שתמצא ברשת בנוגע לעבודה מהבית, יתאימו לכל הפרילנסרים. בגלל שאנחנו- הפרילנסרים, פשוט שונים מאוד זה מזה. לכל אחד מאיתנו אופי משלו, יכולות משלו ומטרות משלו. עצות שיועילו לאחד מאיתנו לא יועילו כלל לאחר. השפע העצום של היועצים, הספרים הדיגיטליים והבלוגים שמציפים את הרשת, עלול לגרום לכל פרילנסר לשכוח את הדברים הבסיסיים שבגללם בחר במסלול של עבודה מהבית, לטובת מרדף חסר תועלת אחרי המגמות החדשות והאופנות האחרונות בתחום.

יישום של עצות שגויות לגבי עבודה מהבית, דומה לניסיון להכניס קובייה מרובעת לחור עגול. בשני המקרים מדובר בפעולה שקשה לעשות וגם כשמצליחים לבצע אותה, התוצאה חסרת ערך. מעולם לא האמנתי כי עצה אחת יכולה להתאים לכולם. כאשר אנו מייעצים לגבי עבודה מהבית, אנו משתפים בדרך כלל את הניסיון האישי שלנו וכן, מעודד את הקוראים לחלוק איתנו את הניסיון שלהם. במאמר זה נסביר כיצד להשתמש באופן יעיל בעצות הרבות שאפשר למצוא ברשת.

הכר את עצמך

הצעד הראשון שעליך לעשות בחיפוש אחר עצות טובות לגבי עבודה מהבית, הוא להעמיק את ההיכרות שלך עם עצמך. רק לאחר שתכיר היטב את עצמך תוכל לבחור את העצות שיהיו יעילות עבורך.

הנה מספר שאלות שהתשובות עליהן יסייעו לך בתהליך ההיכרות שלך עם עצמך:

* מדוע בחרתי במסלול של עבודה מהבית?

* מהן המטרות שלי?

* מהי סביבת העבודה המועדפת עלי?

* מתי אני מעדיף לעבוד?

* כמה עבודה מהבית אני מוכן לעשות?

לאחר שתענו על השאלות הללו, יהיה באפשרותכם לסנן את העצות השונות. שקול את מה שלמדת על עצמך בכל פעם שאתה מתלבט לגבי עצה כזו או אחרת. לדוגמא: אם ידוע לך שאתה לא טיפוס של בוקר ושאף פעם לא תהיה, לעצה כמו:  ‘כדי להיות יעיל יותר, קום כל בוקר שעה קודם’, לא תהיה משמעות עבורך. זו לא עצה רעה, היא פשוט לא מתאימה למי שאינו טיפוס של בוקר.

בנוסף להיכרות עם עצמך, עליך להכיר היטב ככל האפשר את היועץ או הגורו שמספק לך את העצות.

הכר את היועץ

לפני שאתה מחליט לאמץ עצות שמצאת ברשת, עליך לברר את מקורן. מה הופך את הגורם המייעץ למומחה בתחומו. לפניך מספר שאלות שיעזרו לך לבדוק את המהימנות של היועץ.

* מהו הניסיון של היועץ?

* מהו תחום ההתמחות של היועץ?

* האם האישיות של היועץ קרובה לשלך?

* מה דעתם של גולשים נוספים על היועץ?

ברשת ניתן למצוא יועצים מעולים ושפע של מידע אמין ושימושי לגבי עבודה מהבית, מצד שני אפשר למצוא בה גם המון אנשים שאין להם מושג על מה הם כותבים. אם אינך מרוצה מהעצות שמצאת במקור אחד, חפש מקורות נוספים.

על מנת לדעת יותר על מומחים המייעצים ברשת, כדאי לבדוק את המקורות הבאים:

* אתר האינטרנט שלהם

* הפרופילים שלהם במדיה החברתית

* מאמרים פרי עטם שפורסמו ברשת

* המלצות הנוגעות למומחיות שלהם

כדאי לזכור כי גם אם היועץ אינו מתאים לך כלל מבחינת האישיות או ההתמחות, ייתכן שבכל זאת תוכל ללמוד ממנו משהו.

בחר רק את מה שמתאים לך

העובדה כי מומחה כזה מספק עצות שימושיות לגבי עבודה מהבית, לא מחייבת אותך לשמוע לכל העצות שלו. כאמור, עצה שמתאימה לפרילנסר אחד, לא תתאים לאחר. במקרים רבים תוכל לזהות רעיונות טובים ויעילים, כחלק מעצה שאינה מתאימה לך בשלמותה.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.