עבודה מהבית- כיצד להשתחרר ממרוץ העכברים?

פרילנסרים רבים, שהעדיפו עבודה מהבית על פני עבודה במשרד, חשים כי הם החליפו מרוץ עכברים אחד במרוץ עכברים אחר, וכי הם עייפים ולחוצים כל הזמן. זה לא חייב להיות כך! במאמר זה נסקור כמה מהגורמים לך שפרילנסרים מתייחסים אל עבודה מהבית כאל מרוץ עכברים, ונסביר כיצד הם יכולים להשתחרר מהתחושה הזו.

מדוע פרילנסרים מרגישים לכודים במרוץ עכברים?

אתם מרגישים עייפים? חסרי מוטיבציה? לא יצירתיים? אחת הסיבות לכך שבחרתי לעבוד מהבית, הייתה הרצון לשלוט בלוחות הזמנים שלי. רציתי לפרוש ממרוץ העכברים המשרדי ולעבוד בקצב נכון יותר עבורי. אם אתם מרגישים כי העבודה משתלטת עליכם, ייתכן כי בניגוד לרצונכם הרשיתם לעצמכם לחזור אל מרוץ העכברים. הפעם במסגרת עבודה מהבית.

אני שומע פרילנסרים רבים שמתלוננים על שעות העבודה הארוכות שלהם ועל לוחות הזמנים הצפופים. לפעמים הם אפילו מספרים עד כמה הם שונאים את הפרויקטים שלהם  ואת המעסיקים שלהם. אם זה המצב, אולי עדיף להם לחזור לעבודה המשרדית שהם כל כך לא אהבו. ובכן, במהלך עבודה משרדית יהיה לכם קשה מאוד להשתחרר ממרוץ העכברים. עבודה מהבית לעומת זאת, תעניק  לכם הרבה יותר שליטה.

לפניכם מספר סיבות הגורמות לפרילנסרים להרגיש שהם במרוץ עכברים:

  • ניהול זמן לקוי – פרילנסרים רבים אינם מקציבים לעצמם מספיק זמן כדי להשלים פרויקטים של עבודה מהבית. אם אתם חשים כי הנכם נמצאים במרדף מתמיד אחרי הדדליין, בקשו מהמעסיק יום נוסף לעבוד על הפרויקט. אם יתברר שלא תזדקקו ליום הנוסף, תמיד תוכלו להגיש את העבודה לפני הזמן.

  • תעריפים נמוכים –   פרילנסרים רבים גובים תעריפים נמוכים מדי עבור עבודה מהבית. מצב שדורש מהם לעבוד שעות ארוכות כדי להגיע להכנסות סבירות. בחנו באופן אובייקטיבי את הצעות המחיר שאתם מגישים. אם תעריפים נמוכים הם הסיבה העיקרית לזכייה שלכם  בפרויקטים, סביר להניח כי התעריפים שביקשתם נמוכים מדי.

  • בחירות לא נכונות – וודאי ידוע לכם כי הנכם מתאימים יותר לפרויקטים מסוימים מאשר לאחרים. ובכל זאת, פרילנסרים רבים מקבלים על עצמם פרויקטים שאינם מתאימים להם כלל, רק בגלל שהם זקוקים לעבודה. קבלה של יותר מדי פרויקטים לא מתאימים תתיש אתכם מאוד ותקשה עליכם לעבוד ביעילות.

  • תכנון כלכלי לקוי – אם החלטתם להתחיל לעבוד מהבית, מומלץ שלא תצאו לדרך בלי חיסכון שיאפשר לכם להתקיים בחודשים הראשונים. לפרילנסרים וותיקים מומלץ לשמור באופן קבוע חלק מההכנסות שלהם, לתקופות חלשות יותר.

  • קושי בקבלת ביקורת – קבלת ביקורת ממעסיקים היא חלק בלתי נפרד מחייו של כל פרילנסר. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם ביקורת היא ללמוד ממנה ולא לקחת אותה ללב. במקרים רבים הביקורת לא תהיה קשורה אליכם כלל. קחו בחשבון כי מעסיקים מסוימים לעולם לא יהיו מרוצים מכם, בלי קשר לאיכות העבודה.

אחרי שלמדתם מעט, על הסיבות הגורמות לכם להרגיש במרוץ עכברים, אתם מוכנים ללמוד כיצד להקל על עצמכם באופן מיידי.

כיצד משתחררים ממרוץ העכברים?

על מנת להשתחרר מהתחושה המעיקה, נסו את הפעולות הבאות:

  • קחו יום חופש –  קחו לעצמכם  יום חופש, או אפילו חצי יום שבו תעשו רק דברים שאתם אוהבים ולא תחשבו על העבודה כלל.

  • פנקו את עצמכם – זה לא חייב להיות פינוק יקר מאוד, רק משהו קטן שיגרום לכם להרגיש טוב יותר. חפיסת שוקולד איכותית או אמבטיית קצף יעזרו לכם לשפר את ההרגשה בלי להכביד על הכיס.

  • קחו אוויר – הקיפו את עצמכם בחברים טובים, עברו על רשימת הפרויקטים המוצלחים שביצעתם בעבר ועל המלצות שקיבלתם ממעסיקים.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.