עבודה מהבית- 5 השלבים ביחסי פרילנסר מעסיק

עבודה מהבית

היחסים בינך לבין המעסיקים שלך במשך תקופות ארוכות של עבודה מהבית, מורכבים  משלבים שמזכירים מערכות יחסים זוגיות. כפרילנסר, חשוב שתכיר היטב כל אחד מהשלבים הללו, כדי שתוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים שהם יציבו בפניך. יחסים טובים עם המעסיקים הם הרי אחד המפתחות  שלך להצלחה. במאמר זה אסקור את חמשת השלבים במערכות יחסים בין פרילנסרים ומעסיקים ואנסה להסביר כיצד להתמודד עם האתגרים הכרוכים בהם.

שלב 1: היכרות

השלב הראשון במערכת היחסים שלך עם המעסיק הוא יצירת הקשר. המעסיק הפוטנציאלי עדיין אינו לקוח שלך, אולם הוא מעוניין להעסיק אותך. שלב זה יכול להיות ארוך ומורכב יותר מאשר יצירת קשר חד-פעמי. ייתכן כי המעסיק ירצה לחקור אותך לגבי היכולות שלך או סוגי השירותים שאתה מספק. ייתכן שהוא יבקש לעשות זאת באמצעות המדיה החברתית.

האתגר שלך הוא להרשים את הלקוח הפוטנציאלי במהלך שלב ההיכרות, כדי להפוך את הקשר בניכם לפרויקט של עבודה מהבית. וודא כי הפרופילים שלך במדיה החברתית והאתרים המקצועיים שלך מעודכנים וערוכים באופן שירשים את הלקוח הפוטנציאלי

בשלב ההיכרות.

שלב 2: התחייבות

השלב הבא בקשר בינך לבין המעסיק שלך הוא שלב ההתחייבות. בשלב זה המעסיק מעוניין לחבר אותך אליו ואל הפרויקט שלו והוא מעוניין מאוד לשכור את שירותיך, במסגרת עבודה מהבית. ייתכן שהוא ייכנס איתך למשא ומתן כזה או אחר, אבל כל עוד הצעת המחיר  שלך אינה חורגת משמעותית ממסגרת התקציב שלו, הוא יישאר מעוניין בך.

הסכנה בשלב זה היא להיסחף להתלהבות של המעסיק ולשכוח להקפיד על הסכם עבודה מפורט. לפני שאתה מתחיל בפרויקט של עבודה מהבית, וודא שיש בידיך הסכם כתוב עם המעסיק.

שלב 3: ירח דבש

את השלב הזה פשוט מאוד לזהות בזמן עבודה מהבית. אם המעסיק שלך מחמיא לך כל הזמן או מתייחס אליך כאל מקצוען שאינו יכול לטעות, כנראה שאתם בעיצומו של ירח דבש.

ירח הדבש הוא תקופה נהדרת עבורך לקבל מהמעסיק עבודה נוספת מהבית, ולבקש ממנו המלצות שתוכל להציג בפני מעסיקים נוספים.

אחד האתגרים המשמעותיים בשלב הזה הוא לשמר את יחסו של המעסיק כלפיך  זמן רב ככל האפשר. דרך טובה לעשות זאת היא לבצע עבודה טובה יותר מהמצופה, כאשר זה  אפשרי. היזהר מגלישה אל השלב הבא ביחסים.

שלב 4: שגרה

כפרילנסר, זהו השלב שממנו הכי חשוב לך להימנע. כמו בזוגיות, השלב בו מתרגלים אחד לשני הוא במקרים רבים תחילתו של הסוף. במהלך עבודה מהבית, אתה יודע שהתרגלת כאשר אינך מקדיש תשומת לב לאיכות העבודה שלך כמו בעבר.תוכל לדעת שגם המעסיק לך נכנס לשגרה, כאשר הוא ישלם לך במועדים מאוחרים מאלה שקבעתם.

זהו שלב קשה מאוד במערכת היחסים, אבל באפשרותך להתמודד איתו על ידי השקעה רבה יותר מצדך. נצל את מה שלמדת במשך הזמן על הצרכים של המעסיק כדי להציע לו הצעות בעלות ערך ולנסות לחזור באמצעותן אל הימים הטובים של ירח הדבש.

 

  

שלב 5: פרידה

אם לא הצלחת לשחזר את ההתלהבות של המעסיק מעבודתך, ייתכן שתיאלצו להיפרד. כמו כל פרידה, גם פרידה בין פרילנסר למעסיק עלולה להיות כואבת, בגלל ההפסד הכספי ואולי גם בגלל ניתוק הקשרים האישיים.

כבעל מקצוע, עליך להיפרד מהמעסיקים שלך באופן חיובי ככל האפשר. אם עשית טעויות במהלך העבודה, התנצל בפני המעסיק והצע לו לתקן אותן על חשבונך. בכל מקרה, אל תעזוב מערכת יחסים עם מעסיק בטריקת דלתות. מי יודע, אולי הוא יהיה מעוניין לעבוד איתך בעתיד.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.