עבודה מהבית- 18 טיפים למתחילים

עבודה מהבית

לא פשוט למצוא עבודה ראשונה מהבית. לפעמים זה יכול להיות די מורכב. במאמר זה אספנו 18 טיפים שיסייעו לך למצוא עבודה מהבית בפעם הראשונה:

 

1. הצג את עצמך- אחד השלבים החיוניים במהלך מציאת עבודה מהבית, הוא הקמת אתר שיפרט את היכולות שלך ואת השירותים שאתה מציע.אולם ההקמה בלבד לא תספיק. הזמן את כל מי שאתה מכיר לבקר באתר שלך ולקשר אליו גולשים נוספים.

2. השתמש בקשרים שלך- אל תהסס לפנות לחברים, בני משפחה, מעסיקים לשעבר, חברים לעבודה לשעבר, מורים ועוד, ולספר להם שאתה מחפש עבודה מהבית.

3. שתף את הידע שלך- אחת הדרכים היעילות בהן תוכל להציג את עצמך כמומחה, היא שיתוף בידע שלך באמצעות כתיבת מאמרי אורח באתרים מתמחים, פרסום מאמרים בעיתונות מקצועית או פעילות בפורמים.

4. הישאר בקשר- פרילנסרים רבים מנתקים במהלך עבודה מהבית, את הקשרים עם חברים מחוץ לרשת. זוהי טעות! מומלץ שתישאר בקשר עם החברים שלך ברשת ומחוץ לה. מי יודע מי שמשחק איתך כדורגל בימי שישי יכול להיות המעסיק הבא שלך.

5. הצטרף לקבוצות- פעילות בקבוצות מקצועיות יכולה לסייע לך למצוא עבודה מהבית. מומלץ להיות פעיל גם בקבוצות העוסקות בתחביבים או תחומי עניין . גם באמצעות קבוצות כאלה, תוכל ליצור קשרים עם מעסיקים.

6. שווק את עצמך- שיווק עלול להוות משימה קשה במיוחד עבור פרילנסרים שטרם התנסו בה. אולם, מדובר במשימה חיונית במיוחד למציאת עבודה מהבית.

7. פרסם- פרסם מודעה ברשת או בעיתונות המקומית שתפרט את השירותים שאתה מציע במסגרת עבודה מהבית.

8. הישאר בסביבה- פרילנסרים רבים משקיעים מאמצים בהשגת לקוחות חדשים באמצעות הרשת. זה בסדר, אולם עליך לזכור כי גם בסביבת מגוריך פועלים עסקים ויכול להיות שהם יזדקקו לשירותיך.

9. בצע שיחות קרות- אל תהסס לשלוח הודעות מייל לעסקים שנראה לך כי יוכלו לשכור את שירותיך. לאחר מספר ימים, גבה את ההודעה בשיחת טלפון.

10. בקש הפניות– אם ספק פוטנציאלי אינו מעוניין להעסיק אותך, אל תיקח את זה אישי. שאל אותו אם הוא מכיר מישהו שיהיה מעוניין לשכור את שירותיך במסגרת עבודה מהבית.

 

11. קבע מחיר הוגן- אם בתחילת דרכך תבקש סכומים גבוהים מדי, יהיה לך קשה למצוא עבודה מהבית. מאידך,מחירים נמוכים מדי יבריחו ממך מעסיקים פוטנציאלים. נסה לקבוע מחירים הגונים, ביחס למחירי השוק.

12. אל תעבוד בחינם- כפרילנסר מתחיל, תקבל מן הסתם הצעות לעבודה ללא תשלום. בדרך כלל מומלץ לא לקבל עבודה מהבית ללא תשלום, אלא במקרים בהם אתה ממש מעוניין בפרויקט.

13. בדוק את לוחות הדרושים- אל תפסול את לוחות הדרושים. ברבים מהם תוכל למצוא הצעות עבודה המתאימות לפרילנסרים.

14. תהיה חברתי- נוכחות במדיה חברתית היא כלי חיוני למציאת עבודה מהבית. נהל פרופיל מקצועי לפחות בארבע הרשתות החברתיות הללו: פייסבוק, גוגל+, לינקדין וטוויטר.

15. צא מהבית- מעסיקים רבים יהיו מעוניינים להיפגש איתך אישית. זה סימן טוב. לפני שאתה יוצא מהבית לפגוש מעסיק, נסה ללמוד עליו כמה שיותר פרטים.

16. חלק כרטיסי ביקור- כרטיס ביקור הוא דרך מעולה להשאיר רושם על מעסיקים. כדאי שתפיץ אותם לכמה שיותר אנשים.

17. התנהג בנימוס- אם אתה רוצה לעשות רושם טוב על מעסיקים פוטנציאליים, נהג בהם בנימוס רב ככל האפשר.

18. אל תתייאש-  יכול להיות שתצטרך להתמודד עם עשרות סירובים עד שתמצא עבודה מהבית, אבל אל תשכח: הפרילנסרים שהצליחו הם הפרילנסרים שלא התייאשו.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.