7 שקרים שאנו מספרים לעצמנו על עבודה מהבית

עבודה מהבית

עבודה מהבית תדרוש ממך לא מעט: להתחרות על זכייה בפרויקטים, לעמוד בלוחות זמנים, להשקיע בהכשרה מקצועית ובציוד. אחת הדרישות הקשות ביותר שיעמדו בפניך במהלך עבודה מהבית היא להיות כנה עם עצמך – לקבל את המציאות כמות שהיא. אם לא תוכל לומר לעצמך את כל האמת, יהיה לך קשה מאוד להצליח כפרילנסר. לפרילנסרים יש בדרך כלל הרבה מאוד תירוצים. לרוב אנחנו מאמינים בכל ליבנו בתירוצים הללו ולרוב אנחנו נפגעים מכך. הרי אם לא נדע כיצד לזהות את הבעיות שלנו, לא תהיה לנו דרך לפתור אותן.

במאמר זה מופיעים שבעה שקרים על עבודה מהבית שפרילנסרים מספרים לעצמם. אם תצליח להתגבר עליהם, תוכל לשפר באופן דרמטי את סיכויי ההצלחה שלך.

 

1. אני לא צריך לשווק את עצמי

השקר הזה מסוכן במיוחד, בגלל שהוא עלול לפגוע ביכולת שלך להרוויח. ייתכן שברגע זה יש לך מספיק עבודה מהבית, אבל זהו מצב שיכול להשתנות ברגע. כל מה שצריך כדי להפוך אותך מפרילנסר עסוק לפרילנסר במצוקה, זה לקוח אחד או שניים שיפסיקו להתקשר. פרילנסרים חייבים לשווק את עצמם באופן שוטף, גם כשיש להם מספיק עבודה מהבית.

2. תעריף גבוה = עבודה טובה 

לפני שאתה שולח הצעת מחיר למעסיק, השווה את היקף הפרויקט ואת המשימות שיידרשו ממך במהלכו לתעריף שאתה מבקש. אני מכיר כמה פרילנסרים שעבדו חודשים בשכר מינימום, רק כי התעצלו לעשות חשבון. 5000 ₪ הם לא סכום כל כך גבוה עבור 500 שעות של עבודה מהבית.

3. מעסיקים לא אוהבים שאלות  

תקשורת טובה עם לקוחות חיונית לכל עסק מצליח. רוב המעסיקים מבינים את זה והם יהיו מוכנים לענות על כל השאלות שלך, בתנאי שתשאל אותן באופן מאורגן ומכובד. אם אתה יכול לעשות זאת בלי לסכן את סיכויי הזכייה שלך בפרויקט, נסה לרכז את כל השאלות במסמך אחד, שיראה למעסיק עד כמה אתה רציני בנוגע לפרויקט.

4. כשאני קורא בלוגים, אני יוצר קשרים

אתה מבלה שעות ארוכות בקריאת בלוגים מקצועיים בנושא עבודה מהבית? יופי. כך אתה יכול ללמוד המון. מצד שני, יצירת קשרים מורכבת משני אלמנטים מרכזיים: אינטראקציה ואסטרטגיה. אם אתה לא יוצר קשר עם גולשים אחרים ואין לך אסטרטגיה, אתה לא יוצר קשרים, אתה פשוט גולש.

5. יש ארוחות חינם

כל אדם שמח לקבל מתנות ואנחנו, הפרילנסרים, לא שונים משאר האנשים. בטח כבר נתקלת בלא מעט פרסומים שמבטיחים ללמד אותך כיצד להרוויח סכומי עתק ללא מאמץ מצדך. אל תאמין להם אפילו לרגע. פרילנסרים מצליחים הם אלה שמבינים כי רק עבודה קשה יכול להביא להצלחה.

6. אני מומחה, אין לי יותר מה ללמוד….

לא משנה כמה אתה מנוסה, כמה תארים יש לך או כמה שנות ניסיון. תמיד יש משהו חדש  שאתה יכול ללמוד. אל תסמוך על ניסיון העבר שלך. אם לא תשכלל את היכולות שלך, לא תישאר במקומך אלא תלך אחורה. גם אם ברגע זה אתה מצליח ועסוק מאוד, נסה למצוא זמן ללימודים.

7. מה שעובד בשביל כולם, יעבוד גם בשבילי

זהו שקר שקל מאוד להאמין בו. אתה קורא או שומע על מישהו שמאוד הצליח, ומתאר לעצמך שאם תפעל כמוהו תוכל להצליח בעצמך. לימוד מהצלחות של אחרים יכול להיות מועיל מאוד, אבל אינך יכול לצפות לחוויה זהה. כל פרילנסר נמצא בסביבת עבודה ייחודית ולא כל מה שיתאים לאחד, יתאים בהכרח גם לאחרים.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.