עבודה מהבית – התחזית לשנת 2013

עבודה מהבית

אם יכולת להציץ אל העתיד, היה באפשרותך לדעת אילו תחומים של עבודה מהבית עומדים להיות מבוקשים יותר ובאילו נישות עדיף להתמקד. יכולת גם להפוך לגורם מוביל בזירת  המדיה החברתית. הנבואה, כידוע, היא תחום לא מדויק, אולם על סמך המגמות של היום  ניתן להציע ניחושים מושכלים לגבי מה שמצפה לנו בעתיד. במאמר זה, אציג את התחזיות שלי למגמות עבודה מהבית לשנת 2013.

 

עבודה מהבית. המספרים

כמה השערות לגבי מספר הפרילנסרים הצפוי:

 

1. פרילנסרים רבים יתווספו. רבים ינסו להתחיל לעבוד מהבית בשנה הקרובה. חלקם יהפכו לפרילנסרים בעקבות קיצוצים בחברות שהעסיקו אותם, וחלקם יהיו צעירים בוגרי אוניברסיטאות, שיבחרו מראש במסלול של עבודה מהבית.

 

2. פרילנסרים רבים יפרשו. למרבה הצער, חלק גדול מהפרילנסרים החדשים ייאלצו לפרוש. עבודה מהבית היא עיסוק הרבה יותר מורכב ממה שהוא נראה ולכן הפרילנסרים החדשים שלא יהיו בעלי יכולות שיווקיות וניהוליות יחזרו למשרדים.

 

3.  כמות הפרילנסרים תגדל. למרות הכמות הגדולה של פרילנסרים שיפרשו, אני מאמין כי עד סוף השנה יגדל משמעותית מספרם של הפרילנסרים הפעילים.

 

עבודה מהבית ומדיה חברתית

פרילנסרים רבים מסתמכים על הרשתות החברתיות כעל כלי שיווקי. מספר התפתחויות בתחום המדיה החברתית, עומדות להשפיע על העבודה מהבית.

 

4. כלים חדשים למדידת אפקטיבית. מדידת אפקטיביות של פעילות במדיה החברתית, היא חלומם הרטוב של כל אנשי הפרסום והשיווק. יש הטוענים כי כבר היום ניתן למדוד אפקטיביות במדיה החברתית, בעוד אחרים מאמינים כי מדידה כזו אינה אפשרית כלל.

 

5. חיבור בין בלוגים לרשתות חברתיות.  בשנה הקרובה ניחשף לחיבור הדוק יותר בין בלוגים לרשתות חברתיות. חיבור זה יסייע לפרילנסרים ליצור קשרים באמצעות מספר פלטפורמות במקביל ולהגדיל משמעותית את מספר הצפיות בבלוגים המקצועיים שלהם.

 

6. רשת חברתית אחת לפחות תישאר מאחור. תחום הרשתות החברתיות אינו מאוד יציב כרגע. מספר רב של רשתות מצעיות חוויה זהה, והגולשים – בעיקר אלה שאין להם רקע טכנולוגי, מבולבלים. רק רשתות חברתיות שיעניקו למשתמשים חוויה ייחודית, ישרדו.

 

עבודה מהבית בשנה הבאה

פרילנסרים ידועים כאנשים שאוהבים לעבוד לבד, אבל בשנה הקרובה, זה עומד להשתנות. הנה כמה שינויים בהרגלי העבודה, שכדאי לקחת בחשבון.

 

1. חברות גדולות יעסיקו יותר פרילנסרים.  חברות גדולות יעסיקו יותר פרילנסרים, בתחומים בהם מועסקים כיום עובדים שכירים או חברות חיצוניות. ארגונים וחברות גדולות ינצלו זירות כמו אקספלייס לגיוס פרילנסרים, היות שיטות גיוס קונבנציונאליות המקובלות כיום לא נותנות מענה איכותי לנושא.

 

2. יותר שיתופי פעולה בין פרילנסרים.  בשנה הקרובה נראה איחודים בין פרילנסרים בעלי ניסיון, שיקימו צוותים משותפים.

 

3. יותר פרילנסרים יקימו חברות. השנה לא כל הפרילנסרים יישארו פרילנסרים. רבים מהם ייפתחו עסקים משלהם ויהפכו למעסיקים.

 

עבודה מהבית וההיבט החברתי

עבודה מהבית משפיעה על כולנו. לפניך מספר דרכים בהן היא עשויה להשפיע במבחינה חברתית בשנה הקרובה.

 

1. עבודה מהבית תצטרף לזרם המרכזי. המודעות לעבודה מהבית ברחבי העולם הולכת וגוברת.  כתוצאה מכך גדל מאוד מספר השירותים והמוצרים שפותחו עבור פרילנסרים. מסתבר שהזרם המרכזי מקבל את הפרילנסרים, לא רק בעבודות און-ליין, אלא גם בתחומים אחרים.

 

2. הפרילנסרים ישפיעו על הכלכלה. ככל שחלקם של הפרילנסרים בחברה יגדל, תגדל השפעתם על הכלכלה ויגדל כוח הקנייה שלהם. מספר מחקרים נערכים בימים אלה, כדי להעריך  את מידת השפעתה של עבודה מהבית על הכלכלה.


3. הרשויות יגדילו מעורבות. רשויות המדינה צפויות להגיב לעליית מספר הפרילנסרים, במספר חוקים ותקנות. רובם יעסקו ככל הנראה ברישוי עסקים, מיסוי ונושאים הקשורים באתיקה מקצועית.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.