פרילנסר – 10 דברים שחייבים לשים להם סוף.

עבודה מהבית

כולם יגידו לך מה אתה צריך לעשות אם אתה רוצה להצליח כפרילנסר, אבל אנחנו לא כמו כולם. לכן החלטנו לספר לך על עשרה דברים שאתה צריך להפסיק לעשות. ומיד.

1. להתפזר.  אסור לך לנסות ולרצות את כל המעסיקים הפוטנציאליים שלך בו זמנית. אם תנסה למצוא חן בעיני כולם, לא תצליח למצוא חן בעיני אף אחד. ההצעות שלך לא יתקבלו, ולפני שתשים לב לכך, תמצא את עצמך מתמודד עם מחסור בעבודה. הגדרה מדויקת ככל האפשר של תחום העיסוק שלך תעזור לך להשיג עוד עבודה מהבית כפרילנסר.

2. להתחרות על בסיס מחיר. אתה חושב שפרילנסרים נבחרים על בסיס המחיר בלבד? הרשה לי להפתיע אותך. מעסיקים שיודעים להעריך עבודה איכותית יהיו מוכנים לשלם יותר עבורה. כאשר אתה מנסח הצעת מחיר, חשוב על הערך המוסף שלך עבור המעסיק והדגש אותו.   

 

3. להתבודד. עבודה מהבית היא לרוב הצגת יחיד, אבל אסור לך להתעלם מהסביבה. קשרים אישיים הם אחד הנכסים המשמעותיים ביותר שלך. צא מהבית, השתתף באירועים מקצועיים, התנדב, עשה את כל מה שביכולתך על מנת לפגוש אנשים. כל פגישה יכולה לעזור לך להגיע למעסיק נוסף, ללקוח נוסף, ולפרויקט נוסף.

4. להתעלם מהמשפחה. יכול להיות שהמשפחה שלך לא מאוד מאושרת מזה שהפכת לפרילנסר. ייתכן כי נמאס לך לשמוע שאלות כמו ‘מתי תמצא עבודה אמיתית?’. בכל זאת, אסור לך לשכוח שגם בני המשפחה מהווים חלק מרשת הקשרים שלך. ספר להם על הפרויקטים שלך כדי שהם יוכלו להעביר את המידע הזה הלאה לקשרים שלהם.

5. לגמגם. האם אתה מתחיל לגמגם כאשר אתה מנסה להסביר במה אתה עוסק? אני יודע בדיוק איך אתה מרגיש. גם אני חוויתי את זה פעם. כתוב לעצמך “נאום מכירות” שיתאר בקיצור את תחום העיסוק שלך. לאחר שתשלוט בנאום, נסה אותו באוזניהם של כמה שיותר אנשים ותחדד אותו בהתאם לתגובות.

6. לשכוח. אל תשכח לבצע שיחת מכירות חוזרת (follow-up) עם המעסיקים הפוטנציאליים שלך. אני יודע, זה יכול להיות מביך לחלקיכם. לכן, אני לא מציע שתתקשר כל שעתיים או שתשלח מייל כל יומיים, רק שתשקיע בשתי שיחות מכירה נוספות לפני שתרים ידיים.

7. לזלזל בענייני כספים. אם אתה לא מנהל חשבונות או רואה חשבון, ניהול העניינים הכספיים שלך יכול להיות די מעיק. בכל זאת אתה חייב להתייחס אליו ברצינות. רישום קפדני של הכנסות והוצאות יעזור לך לנהל את עצמך באופן יעיל ורווחי יותר.

8. לבזבז זמן. הזמן שלך הוא משאב יקר. אתה יכול להשתמש בו כדי להרוויח ואתה יכול לבזבז אותו כדי להפסיד. אני לא מציע לך  להקדיש את כל הזמן לעבודה, רק לעשות את הבחירות הנכונות. פעילות גופנית לא נחשבת בעיני לבזבוז זמן. היא עוזרת לשמור על גוף בריא וראש צלול. לעומת זאת צפייה בטלוויזיה היא בזבוז זמן מוחלט.

9. להיות עבד. פרילנסרים רבים הופכים להיות עבדים של עצמם. הם עובדים מסביב לשעון, מזניחים את המשפחה והחברים ולוקחים על עצמם כל פרויקט שמוצע להם. זכור. אתה הוא הנכס המשמעותי ביותר של עצמך. קבע לעצמך שעות עבודה סבירות, מצא זמן לפעילות גופנית, תאכל כמו שצריך ותבלה עם בני משפחה וחברים.

10. להיות ‘סודי ביותר’. לרוב האנשים קשה מאוד לעסוק בשיווק ומכירות. על אחת כמה וכמה כשמדובר בשיווק עצמי. אם אתה מאמין שכל מה שצריך כדי לזכות בפרויקטים הוא לעשות עבודה יוצאת דופן באיכותה, אתה טועה. כפרילנסר אתה אחראי גם לשווק את עצמך וגם אם זה גורם לך להרגיש לא נוח, תתחיל להתרגל.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.