כיצד לבחור בונה אתרים שיענה על צורכיכם?

עבודה מהבית

בניית אתרי אינטרנט היא כיום תחום פופולארי ומבוקש, שכן אינספור אתרי אינטרנט מוקמים מדי יום ביומו, למגוון צרכים ושימושים. בהתאמה, ניתן למצוא גם כמובן אינספור בעלי מקצוע המתמחים בבניית אתרי אינטרנט, ותמיד ששים לספר לנו כי הם הטובים ביותר בתחומם ויידעו לבנות עבורנו אתר בצורה הטובה והמקצועית ביותר. כמו בכל תחום אחר, כמובן שגם כאן ניתקל בלא מעט בעלי מקצוע אשר בפועל אינם מחזיקים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, ולא יספקו את צרכינו בצורה הטובה ביותר. במאמר הבא ריכזנו עבורכם כמה נקודות מרכזיות וחשובות שכדאי לקחת לתשומת הלב בעת תהליך בחירת בונה אתרים עבור אתר האינטרנט העתידי שלכם –

ניסיון קודם ומוכח, אוריינטציה לקידום, מערכת הפעלה נוחה ועוד

אחד הדברים החשובים ביותר בבונה האתרים הפוטנציאלי שלנו, הוא הניסיון העומד לרשותו בתחום. אל תתביישו לבקש לראות תיק עבודות ו/או אתרים קיימים שהוא בנה בעצמו. שימו לב – גם בוני אתרים אשר סיימו לימודים בתחום ומציגים לראווה את התעודה שלהם אינם בהכרח מחזיקים בניסיון בפועל. מדובר בתחום המתפתח בקצב מהיר ביותר, ולכן נרצה לשכור לשירותינו בונה אתרים בעל ניסיון ממשי, אשר בנה כמה וכמה אתרים בזמן האחרון, אתרים המעוצבים ובנויים לרוחנו.

נקודה נוספת שכדאי לקחת לתשומת הלב היא כי סביר מאוד להניח כי נצטרך לקדם את האתר שלנו בהמשך הדרך. רובם המכריע של אתרי האינטרנט כיום זקוקים לקהל גולשים כמה שיותר גדול, וקידום האתר ברשת נחשב לתחום מרכזי וחשוב בפני עצמו. כדאי לוודא כי בונה האתרים שאתם שוקלים לשכור הינו בעל אוריינטאציה, בסיסית לפחות, לתחום הקידום. בונה אתרים מקצועי אמור לדעת כיצד לבנות אתר אינטרנט בצורה אשר תתמוך ותסייע לקידומו בעתיד. מדובר בנקודה שחשוב במיוחד לקחת לתשומת הלב בשלב הקמת האתר, שכן ישנן פעולות שונות שניתן וצריך לעשות עוד במהלך בניית האתר, ולא ניתן לעשותן לאחר מכן (רק לבנות אתר חדש בצורה נכונה יותר..).

כדאי גם לוודא בצורה ברורה ונהירה עם בונה האתרים עימו אנו שוקלים לעבוד, איזו מערכת הפעלה צפויה להיות לאתר. כלומר – כיצד אנחנו, בעלי האתר, נפעיל וננהל את האתר בעתיד, לאחר שיוקם. קיימות מערכות שונות לניהול שוטף של אתרים, וכדאי להכיר ולקבל שיעור מפורט מבונה האתרים שלנו אודות המערכת באמצעותה נפעיל את האתר, גם לאחר שהוא (בונה האתר) יסיים את עבודתו. כך, נוכל להיות בטוחים כי אנו יכולים לעקוב ולבצע שינויים נדרשים באתר שלנו ולנהל את התוכן המופיע בו מכל מקום ובכל זמן – מהמחשב הביתי שלנו, מהלפטופ, מהמחשב בעבודה או אפילו מהסמארטפון או מהטאבלט.

כמובן שבנוסף חשוב להקפיד גם על נקודות כלליות, המעניינות אותנו במקרה של כל בעל מקצוע אותו אנו שוכרים. למשל – להשוות מחירים בין כמה וכמה בוני אתרים שונים על מנת לוודא כי אתם לא משלמים מחיר מופקע, לבחור בבונה אתרים בעל קשרי אנוש טובים אשר מקשיב באמת לצרכים ולבקשות שלכם ופועל לענות עליהן וכד’.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.