אתה פרילנסר יצירתי -10 סימנים של משמעת עצמית

עבודה מהבית

אתה פרילנסר יצירתי, גמיש ומוכשר. יכול להיות שאתה לא ממושמע? אם אתה חושב שתוכל להצליח כפרילנסר ללא משמעת עצמית, כדאי שתחשוב שוב. משמעת עצמית היא אחת התכונות החיוניות ביותר לכל פרילנסר. משמעת עצמית תאפשר לך לסיים פרויקטים בזמן ולא להיגרר לאיחורים במועדי הגשה. כמון כן, היא יכולה לעזור  לך להתגבר על המתחים, והאכזבות בהן תיתקל במהלך  עבודה מהבית. במאמר זה אציין עשרה מאפיינים של פרילנסרים בעלי משמעת עצמית. אתה מוזמן  להשתמש ברשימה על מנת לבחון את רמת המשמעת העצמית שלך ולברר באילו תחומים עליך להשתפר  כדי להפוך לפרילנסר טוב יותר.

 

1. אתה עובד כמעט כל יום. גם כשלא מתחשק לך.

אחד המיתוסים הנפוצים לגבי פרילנסרים הוא שהם עובדים רק מתי שהם רוצים. נכון, עבודה מהבית מציעה גמישות רבה בכל מה שקשור לשעות עבודה, אך למרות זאת, אם אתה רוצה להתפרנס כראוי בתור פרילנסר אתה צריך להיות מוכן לעבוד גם שלא מתחשק לך.

2. אתה לא מוציא כל שקל ברגע שאתה מרוויח אותו.

רוב הפרילנסרים המנוסים מבינים, כי עבודה מהבית אינה מבטיחה הכנסה קבועה לאורך כל השנה. תמיד יהיו חודשים בהם תרוויח יותר מאשר בחודשים אחרים. פרילנסר בעל משמעת עצמית חוסך במהלך תקופות השפע, לטובת התקופות החלשות יותר.

3. אתה משווק את עצמך גם בתקופות עמוסות.

פעילות שיווקית היא הגורם העיקרי לכך שלקוחות מגיעים אליך. בתקופות בהן אתה עסוק מאוד, אתה עלול  לזנוח את הפעילות השיווקת לטובת העבודה השוטפת. פרילנסרים בעלי משמעת עצמית יודעים כי הזמן הטוב ביותר למצוא פרויקט חדש, הוא לפני סיומו של הפרויקט הנוכחי.

4. אתה משקיע זמן ברכישת מיומנויות חדשות.  

כפרילנסר, זוהי אחריותך הבלעדית להיות מעודכן ככל האפשר בתחום בו אתה עוסק. פרילנסרים בעלי משמעת עצמית מצליחים למצוא זמן ומשאבים ללימודים ולרכישת מיומנויות חדשות.

5. אתה מוכן, בשעת הצורך, לעשות עבודה שאינך אוהב.

למרות שאף אחד לא יכול להכריח אותך לקחת פרויקט כזה או אחר, במקרים רבים התחייבות לפרויקט שאינך אוהב יכולה להועיל לך. במיוחד במקרים בהם אתה רוצה ליצור קשר עם מעסיק נחשק.

6. אתה לא מתלונן על מעסיקים בפומבי.

זה יכול להיות מפתה להתלונן על מעסיקים במדיה החברתית, בבלוג שלך או בפורומים. לרוע המזל תלונות פומביות על מעסיקים, רק יפגעו בדימוי המקצועי שלך.

7. אתה לא מוותר.

דבקות במטרה גם בזמנים קשים, היא אחד המאפיינים של פרילנסרים בעלי משמעת עצמית. רוב הפרילנסרים שפרשו, עשו זאת מוקדם מדי לפני שהם חוו הצלחה. אם אתה רוצה להצליח כפרילנסר, אל תהיה מפסידן.

8. אתה שומר על בריאותך.

עבודה מהבית עלולה לגרום לך להזניח את מצבך הבריאותי. אתה עלול לחסוך בדמי הביטוח הרפואי שלך, ואפילו לוותר על ביקור אצל הרופא מטעמי חוסר זמן או חיסכון. בנוסף, אתה יושב רוב היום ללא תנועה מול המחשב כשהמקרר בהישג יד. זכור, הבריאות היא אחד הנכסים החשובים שלך. שמור עליה.

9. אתה מוכן להודות בטעויות ולתקן אותן.

לא כל אדם מסוגל להודות בטעות. אם אתה מוכן להודות בטעויות שעשית, תוכל לזכות בהערכה מצד המעסיקים שלך. אומרים שמי שלא עושה לא טועה. כאשר אתה טועה, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להודות בטעות ולתקן אותה מהר ככל האפשר.

 

10. אתה לא לקוח ביקורת באופן אישי.

במהלך עבודה מהבית, תיתקל מן הסתם בלא מעט ביקורת מצד המעסיקים. לא כולם יאהבו את העבודה שלך. התייחסות מקצועית וחיובית לביקורת, היא אחד המאפיינים של פרילנסר בעל משמעת עצמית.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.