מדוע דווקא עכשיו אתה חייב להפוך לפרילנסר?

עבודה מהבית

אנשי מקצוע רבים שחושבים להפוך לפרילנסרים משקיעים לא מעט זמן בקריאת מאמרים ובמחשבות על עבודה מהבית. אבל מעט מהם לבסוף לוקחים את הצעד הנועז והפכים לפרילנסרים. אם תשאל אותם, הם יגידו שהם מחכים לרגע המתאים. אני שואל: למה לחכות? אין ספק שיש אין ספור הסברים (ותירוצים) טובים. אתה צריך תיק עבודות גדול יותר, אתה לא מאמין שמישהו יעסיק אותך, אתה מחכה שהמצב הכלכלי ישתפר, ועוד, ועוד. אם עשית שיעורי בית והכנת את עצמך כראוי, אין סיבה שתחכה. במאמר זה אפרט 12 סיבות מדוע עכשיו, ולא מחר, הזמן לקחת את הצעד ולהפוך לפרילנסר. כן, דווקא עכשיו.

זה הזמן להפוך לפרילנסר.

אנחנו חיים באחת התקופות הטובות ביותר לפרילנסרים, והנה הסיבות:

1. גישה לאינטרנט. לפני כעשור, הגישה לאינטרנט הייתה איטית ומסורבלת. בימים ההם עבודה באמצעות האינטרנט הייתה סיוט של ממש. כיום, החיבור לאינטרנט הפך לזמין יותר, מהיר יותר, והעבודה מהבית באמצעות האינטרנט התייעלה בצורה משמעותית בהתאם.

2. גישה לאינטרנט אלחוטי בחינם.  בזמנו, חיבורים אלחוטיים לאינטרנט היו נדירים במיוחד,  מצב שהפך את העבודה בזמן נסיעות לסיוט. כיום, תוכל למצוא חיבור אלחוטי לאינטרנט במסעדות, מלונות, בתי קפה, שדות תעופה ועוד, כך שתוכל להמשיך לעבוד מכל מקום בעולם.

3. מחשבים ניידים וטלפונים חכמים. השיפורים הטכנולוגיים של השנים האחרונות משחררים אותך מהצורך לשבת במשרד. באמצעות מחשב הנייד או הטלפון החכם שלך  אתה יכול לעבוד מכל מקום. גם אם עליך לטוס לחו”ל וגם אם סתם מתחשק לך להחליף אווירה לבית הקפה השכונתי.

4. ביטחון תעסוקתי. כפרילנסר, תיאלץ אמנם להתמודד עם תקופות חלשות. מצד שני, לא תצטרך לחשוש מכך שתפוטר בעקבות קיצוצים על ידי מנהל שלא פגשת מעולם. אם תפסיק לעבוד כפרילנסר, יהיה זה אך ורק בעקבות החלטה אישית שלך.

5. מעמד חברתי. בעבר, עבודה מהבית נחשבה לעיסוק לא רציני. כיום, כאשר מספר הפרילנסרים עלה באופן משמעותי וחלקם של הפרילנסרים באוכלוסיה גדל, היחס כלפי עבודה מהבית הפך רציני הרבה יותר.

6. אפליקציות חדשות ומגניבות. עושה רושם כי בכל רגע נתון באה לעולם הסלולאר אפליקציה חדשה. לכל בעיה שתיאלץ לפתור במהלך העבודה מהבית יש אפליקציה שתוכל לעזור (או שתהיה אפליקציה כזו, ממש בקרוב).

7. יותר הזדמנויות. בשנים האחרונות נוצרה דרישה למומחים במקצועות שלא היו קיימים בעבר: כתיבת תוכן לאתרים, ניהול מדיה חברתית, ועוד. דרישה זו יצרה שפע של הזדמנויות תעסוקתיות עבור כותבים, מעצבים ופרילנסרים נוספים המסוגלים ליצור תוכן איכותי.

8. יותר חברות מעסיקות פרילנסרים. רבים מתקשים להבין כי תקופות של שפל כלכלי דווקא יוצרות יותר הזדמנויות לפרילנסרים. העבודה הרי חייבת להיעשות ומישהו חייב לעשות אותה. אם הוא לא יהיה שכיר הוא יהיה פרילנסר. אולי אפילו אתה.

9. שמירה על איכות הסביבה. פרילנסרים שעובדים מהבית ולא נוסעים לעבודה, חוסכים בדלק ותורמים משמעותית להפחתת זיהום האוויר.

10. אתה יכול לתת לעצמך העלאה בשכר. כשכיר, מן הסתם  לא היה לך פשוט לקבל העלאה במשכורת. כפרילנסר, תוכל לקבוע תעריפים חדשים או לקבל עבודה נוספת, ובכך להעלות את השכר שלך מתי שתרצה.

11. מעסיקים מחפשים אותך ממש עכשיו. איך אני יודע? כי לא מעט מעסיקים הגיעו אלי ללא כל מאמץ מצידי. איך הם מצאו אותי? פשוט מאוד, הם חיפשו פרילנסר. אם הם מצאו אותי, הם יכולים למצוא גם אותך. בתנאי שתהיה לך נוכחות ברשת.

12. אתה יכול להתחיל במשרה חלקית. אתה לא חייב לעזוב את המשרה שלך כדי להפוך לפרילנסר. בחודשים הראשונים, באפשרותך לשלב בין עבודתך הנוחכית לבין עבודה מהבית במשרה חלקית, כך שתבטיח לעצמך נחיתה רכה כפרילנסר.

אודות המחבר:

. עקבו אחריי ב- Twitter / Facebook.